Обласна влада чекатиме на звільнення лівобережжя, щоб оновити символіку Херсонщини

Обласна влада чекатиме на звільнення лівобережжя, щоб оновити символіку Херсонщини

Автор: Євген Веселов 05 Декабря 2023 17:20

Робоча група з питань оновлення символіки Херсонської області була створена розпорядженням начальника Херсонської обласної військової адміністрації ще у листопаді 2022 року, практично відразу після звільнення Херсона.

Днями гуманітарна комісія Херсонської обласної ради розглянула результати її роботи та рекомендувала її продовжити з урахуванням думок всіх членів громади, зокрема й жителів Херсонщини, які знаходяться у тимчасовій окупації.

«Ми відзначили важливість експертної праці, більше того, саме я виступив ще рік тому з ініціативою розпочати таку роботу, звернувшись із відповідним листом до начальника ХОВА. Пройшов час, зроблена колосальна робота, яку рекомендували продовжити, зважаючи на те, що оновлення потребує також й Гімн області і всі процеси мають бути синхронізовані. Більше того, неправильно приймати зараз такі важливі рішення без урахування думок людей, які на жаль досі знаходяться в окупації. Тут ми одностайні і з військовою адміністрацією, й з керівництвом обласної ради», - повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова постійної депутатської комісії Херсонської обласної ради з питань розвитку людського капіталу Олександр Співаковський.

Перший заступник голови ХОР Юрій Соболевський, який був присутній на засіданні комісії, так прокоментував її рекомендації:

«На засіданні постійної комісії обласної ради з питань розвитку людського капіталу, міжнародних відносин, науки, культури, фізичної культури і спорту, освіти і свободи слова та інтелектуальної власності, що відбулося нещодавно, розглядалось питання та матеріали, які були напрацьовані робочою групою щодо зміни герба області.

Але хочу зазначити, що в умовах, коли близько 2/3 області в тимчасовій окупації, а більшість населення з деокупованих громад не мають можливості повернутися у власні домівки, розглядати це питання не доречно.

Саме тому вносити його до порядку денного на найближчу сесію ми не маємо наміру. Повернемось до його актуалізації після Перемоги.

Також хочу зазначити, що робоча група не потребувала затрат з бюджету та не планується використання коштів на подальше опрацювання цього питання.

Моя особиста думка — всі кошти мають бути спрямовані на підвищення боєздатності армії або рятування життя цивільних».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів