Новий керівник Херсонського ТЦК був засуджений за
на фото: Сергій Панасюк

Новий керівник Херсонського ТЦК був засуджений за "шахрайство"

Автор: Іван Підлісний 24 Сентября 2023 16:20

Херсонський обласний ТЦК отримав нового керівника. Про це стало відомо з розпорядження очільника обласної військової адміністрація Олександра Прокудіна про зміни у складі Ради оборони Херсонщини. 

На посаді військового комісара обласного ТЦК Олександра Зіньковського замінив Сергій Панасюк. Перший очолював територіальний центр комплектування з 2021 року. Про Сергія Панасюка відомо те, що раніше він очолював Олешківський районний військкомат. 

За даними системи youcontrol, Панасюк має дві судові постанови, які стосуються порушення законодавства про державну таємницю. Як вказано в документах, у 2020 році тодішній очільник Олешківського військкомату залучив співробітника режимно-секретного підрозділу в якості оперативного чергового, що заборонено відповідними положеннями. У другому випадку Сергій Панасюк не забезпечив контроль за своєчасним наданням заявки на переоформлення спеціального дозволу на провадження діяльності , пов'язаної з державною таємницею. Більше цікавою є кримінальна історія нового військового комісара області. 

Сергій Панасюк був засуджений Цюрупинським райсудом за статтею "Шахрайство" у 2017 році. В тексті вироку зазначено, що у вересні 2011 року він отримав 3200 гривень від призовника за "допомогу" у вирішення питання щодо надання відстрочки. 

"Через декілька днів, 23.09.2011 року ОСОБА_3 передав йому вказану суму після чого він запевнив ОСОБА_3, що питання буде вирішене позитивно, що в подальшому йому на комісію з'являтися не потрібно, але це він зробив лише щоб заспокоїти потерпілого при цьому не мав наміру виконувати обіцяне так як чіткого уявлення яким чином він може це зробити в нього не було. При цьому він розумів, що самостійно виконати прохання ОСОБА_3 він не зможе так як питання відстрочки вирішується призовною комісією, а впливу на членів комісії він не має. З клопотаннями про надання відстрочки ОСОБА_3 та будь-яким іншим призовникам він не виходив, такі питання розглядалися призовною комісією за зверненнями самих призовників. Отримуючи кошти від ОСОБА_3 розраховував все вирішиться саме по собі", - зазначено у вироку суду. 

Попри те, що слідство кваліфікувало дії Панасюка як одержання хабара, але суд, вивчивши всі матеріали справи, визнав тодішнього керівника Олешківського райвійськкомату винним у шахрайстві. Враховуючи щире каяття та активне сприяння слідству суд призначив покарання Сергію Панасюку у вигляді штрафу на суму 1700 гривень та зобов'язав його сплатити також майже 7 тисяч гривень - витрати слідства на проведення експертиз. 

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський звільнив керівників всіх обласних ТЦК, ввівши в дію відповідне рішення Ради нацбезпеки та оборони. Як раніше повідомляла "Гривна", правоохоронці затримали заступника начальника херсонського ТЦК Юрія Лавриненко.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів