Декілька ночей поспіль через постійні обстріли найменші пацієнти Запорізької дитячої лікарні ночують в укритті. Лікарі організували там «філіали» кількох стаціонарних відділень для немовлят та створили необхідні умови, повідомляє «Суспільне».
Легкий дотик лікаря до немовляти – і апарат штучного дихання подає сигнал. Чутливо реагує на будь-яку зміну в організмі дитини, пояснює завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених дітей Ірина Денисенко:
«Ви бачите, я просто поклала руки на дитину, вона почала хвилюватися, і відреагував апарат штучної вентиляції».
Зараз у відділенні четверо немовлят з важкими та середніми ускладненнями. Троє з них народилися передчасно, двоє перебувають на штучній вентиляції легень. Переїзд до іншого приміщення для малюка — великий стрес, каже лікарка:
«Деякі з них дуже негативно переносять транспортування. Це треба від’єднати дитину від апарату штучного дихання, вдягнути дитину, перемістити її в інше приміщення, тому ми це робимо планово у нічний час».
Ірина Денисенко
Щоб підготувати дитину до переїзду в укриття, необхідно щонайменше пів години, каже Ірина Денисенко. Тому вдень лікарі намагаються зберігати спокій дітей, користуються правилом «двох стінок».
Для транспортування малюків в укриття придбали спеціальні інкубатори.
На ночівлю в укриття малюків переносять о 22 годині. Тут є все необхідне для тривалого перебування маленьких пацієнтів, показує лікарка:
«Ми маємо джерело безперебійного живлення, джерело кисню. Поставили стаціонарно кувези, апарати штучного дихання. Ці апарати підписані для кожного пацієнта. При сигналі повітряної тривоги будемо спускатися в підвал, робити запуск вентиляції, і дитина буде знаходитися на дихальній підтримці».
Поряд із відділенням інтенсивної терапії в укритті — відділення патології, де немовлята доліковуються після реанімації. Тут щоночі, разом із мамами, перебувають 9 маленьких пацієнтів, віком від народження і до одного місяця.
У всіх стан середньої тяжкості. Троє з них — з тимчасово окупованої Луганської області й Василівського району Запорізької, розповідає завідувачка відділення Олена Гапон:
«У нас є ліжка для матерів і для дітей. Якщо тривога затримується й триває дуже довго, готуються суміші. Якщо дитина у важкому стані й потребує кисню, ми звертаємося за допомогою у відділення реанімації, і вони нам допомагають у цьому».
Олена Гапон
За словами Олени Гапон, діти та їхні матері в укритті почуваються задовільно. Зранку дорослі піднімають малят до стаціонарних відділень. Наступної ночі ж знову спускаються в безпечне місце.
Тэги: