Непорозуміння чи провокація в Морській академії?

Автор: Виталий Яшков 19 Апр. 2018 12:52

І знову благополуччя й авторитет Херсонської державної морської академії комусь застить очі?

"Інформація у деяких місцевих засобах масової інформації щодо протестної ходи частини курсантів морського коледжу до облдержадміністрації стурбувала колектив.

Спокійну атмосферу в академії порушила поява в інтернет-мережі відео так званого, активіста, якого раніше вже використовували, щоб каламутити воду у виші. Як зазначив колектив Морської академії, він підготував чергову порцію безпідставних звинувачень і погроз на адресу командування ХДМА. Та особливо збентежила колектив вишу поведінка командира роти електромеханічного відділення морського коледжу Сергія Абеліта, який став чи не головним фігурантом цієї дивної історії.

Відтак, у соцмережі з’явилося відео, де командир роти Сергій Абеліт 12 квітня цього року під час церемонії підняття прапору на шикуванні курсантів коледжу звинуватив їх у масовому вживанні наркотичних речовин. Командир роти курсантів, а це вихователь за обов’язками, звернувся до хлопців із гучною промовою, наповненою наклепами і лихослів’ям на адресу своїх вихованців, а також – керівництва коледжу. До того ж, Абеліт, усвідомлюючи, що його поведінка грубо порушує норми професійної етики та може коштувати йому робочого місця, організував 16 квітня акцію протесту й закликав курсантів і їх батьків долучитися до неї.

У зазначений час Сергій Абеліт, вищезазначений “активіст”, і декілька мешканців Херсона зібралися біля пам’ятника Ушакову. Не маючи підтримки херсонців, Абеліт, користуючись статутними правами командира роти, замість занять особисто привів близько сорока неповнолітніх курсантів електромеханічного відділення до головного навчального корпусу № 1, де голосно вигукувалися претензії організаторів-протестантів до адміністрації академії. Через деякий час “мітингувальники” покрокували до Херсонської обласної державної адміністрації, де у присутності директора департаменту освіти, науки та молоді ХОДА Євгена Криницького розповіли про начебто існуючі масові порушення правопорядку в академії.

Євген Криницький пообіцяв створити робочу групу для аналізу ситуації та одразу очолив збори в конференц-залі ХДМА. Кожному протестувальнику дали змогу висловитися. Але жодних документів, жодних переконливих доказів на підтвердження висунутих обвинувачень отримано не було.

Для колективу академії, який уболіває за свою справу й прагне подальшого розвитку академії, є незрозумілою поведінка Сергія Абеліта як вихователя та як батька, син якого також навчається в цьому навчальному закладі.

Ситуація, як бачимо, вийшла за межі визнаного в світі морського навчального закладу. І колектив в першу чергу сам має в усьому розібратися та зробити гідні його авторитету висновки. Чекаємо!»

Трудовий колектив Морської академії, 
фото Галини ТРОЦ

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: