Ненадійне укриття та небезпечні сходи: в одеському будинку для людей похилого віку не дотримуються норм

Ненадійне укриття та небезпечні сходи: в одеському будинку для людей похилого віку не дотримуються норм

Автор: Ганна Власенко 21 Ноября 2023 13:20

В Одесі представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини виявили недоліки, що порушують права клієнтів у приватному будинку для людей похилого віку "Тепло любимих", да наразі перебувають 22 людини.

Про це повідомили на сайті омбудсмена.

Серед порушень значаться:

- не забезпечено умов доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, а саме сходи не позначені попереджувальними контрастними смугами, на сходах на вході до будівлі та всередині відсутні попереджувальні тактильні смуги по ширині проходу або контрастне кольорове маркування, пороги дверей не виділені контрастною стрічкою, відсутні пандуси;

- не дотримано норм житлової площі з розрахунку на одного клієнта;

- відсутня розміщена у доступному місці інформація про права підопічних, телефони гарячих ліній, у тому числі, контакти Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Зазначається, що наявне приміщення, яке може використовуватись як укриття, не облаштовано належним чином. У разі оголошення повітряної тривоги, лежачі хворі та маломобільні підопічні продовжують перебувати у житлових кімнатах, в тому числі на другому поверсі.

«У пансіонаті існує практика укладання договорів з родичами дієздатних клієнтів за відсутності у родичів підтвердження повноважень бути законними представниками клієнтів, натомість клієнтами підписується згода на перебування в установі», - повідомляється на сайті омбудсмена.

Керівництву закладу будуть скеровані відповідні рекомендації щодо усунення та недопущення у подальшому виявлених порушень.

У разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

- на гарячу лінію: 0800501720;

- за тел. 044-299-74-08.

Читайте також: На Одещині директора морського підприємства викрили в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах

Головна світлина: ombudsman.gov.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів