Немовлят тепер оформлюють без біганини

Автор: Олеся ЛУНІНА 03 Мар. 2021 17:46

У кожної сім’ї з народженням дитини з’являються перші турботи та перші питання. Зокрема – як зареєструвати малюка та отримати перший у його житті документ про народження?

І звісно, в батьків крихітки зовсім немає часу на біганину по кабінетах різних установ. А особливо хочеться уникати скупчень людей, спілкувань зі сторонніми в період пандемії коронавірусу.

Із цього приводу ми звернулися до Корабельного районного в місті Херсон відділу реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, який одним із перших почав успішно освоювати сервіс «еМалятко», реалізуючи постанову Кабміну. Із 2020 року батьки можуть отримати повний перелік державних послуг за допомогою подачі однієї електронної заяви. До початку функціонування проекту «еМалятко» для отримання свідоцтва про народження, оформлення соцдопомоги на дитину та її реєстрацію потрібно було зібрати 8 документів і відвідати 3 державні установи.

Як повідомили фахівці Корабельного райвідділу рагсу, з початку реалізації проекту станом на 1 березня 2021 року послугою «еМалятко» у відділі скористалися 369 батьків, які отримали понад 1580 послуг.

Тепер молоді батьки можуть зареєструвати дитину та оформити свідоцтво про її народження онлайн. Сервіс «еМалятко» передбачає надання низки державних послуг. Дві з них – обов’язкові: державна реєстрація народження та визначення походження дитини, тобто інформація про батьків малюка. Решта послуг доступні на вибір.

Так, не відвідуючи ніякі організації та органи, можна оформити допомогу при народженні дитини, прописку, присвоїти малюку номер платника податків, внести інформацію про дитину до Єдиного державного демографічного реєстру тощо. Щоб скористатися послугою «еМалятко» онлайн, батькам потрібно мати електронний медичний висновок про народження немовляти. Мати або батько малюка можуть використати один із таких способів:

  1. подати електронну заяву в пологовому будинку;
  2. подати електронну заяву в Центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або рагсі;
  3. за допомогою мобільного телефону (смартфону) через додаток онлайн-послуг «Дія», на сайті веб-порталу «Дія».

Інформування заявника про надання послуги здійснюється за допомогою СМС-повідомлення та шляхом відправлення листа електронною поштою. Коли свідоцтво про народження буде готово, його можна буде забрати в рагсі або отримати поштою.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів