Не тільки політична мета: військовий експерт пояснив, навіщо росіянам Херсон

Не тільки політична мета: військовий експерт пояснив, навіщо росіянам Херсон

Автор: Сергій Цигульський, 24tv.ua 31 Октября 2022 12:45

Єдиний обласний центр, який окупанти захопили з 24 лютого – це Херсон. Для росіян він важливий не лише з політичною метою для пропаганди, а має й стратегічне значення. Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко.

Стратегічна важливість Херсона

Мусієнко зазначив, що крім політичної важливості, Херсон має ще й стратегічну. Це єдиний плацдарм на правобережжі України, який росіянам удалось зайняти. Мати цю ділянку важливо, якщо Кремль досі тримає в планах наступи на Миколаїв, Одесу, Кривий Ріг тощо.

«Якщо вони зараз остаточно втрачають Херсон, залишають його або будуть розбиті там, то це означає, що для Росії проведення наступальних операцій на правобережжі, і головне – на Півдні, буде ускладнене або взагалі неможливе. Те, що це єдиний обласний центр, велике місто, яке росіянам удалось окупувати, теж має значення», – зауважив військовий експерт.

Херсон реально деокупувати до кінця року

Він зазначив, що росіяни будуть намагатися виконати наказ Путіна – тримати Херсон до останнього. Попри те, що різними способами ворожі війська намагаються відновити постачання зброї, боєприпасів, живої сили, ЗСУ контролюють переправи. Наші війська підходять з півночі й північного-заходу, і відповідно й лінія обстрілу скорочується.

«Однак для того, щоб вибити їх звідти або змусити піти, потрібен час. Утім, мені здається, що деокупувати Херсон до кінця року є реалістичним завданням», – наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.

Росіяни намагалися затягнути ЗСУ в пастку

За словами Мусієнка, росіяни проводили ІПСО, ніби вони залишають Херсон. Насправді вони вивозили окупаційні адміністрації, цивільних, військові ж у місті залишалися. Так вони намагалися затягнути ЗСУ в пастку і змусити їх до вуличних боїв.

«Утім, міські бої, враховуючи географічне положення Херсона, недоцільні. Його можна оточити, й окупанти б там не протрималися. Просто до нього треба дійти», – підкреслив Мусієнко.

Перевага ЗСУ

Військовий експерт додав, що тактика ЗСУ нині очевидна. Ми знесилюємо, знекровлюємо ворога, зриваємо постачання тощо. Як наслідок, у ЗСУ вже може бути артилерійська перевага на Півдні, оскільки деякі ворожі розрахунки відчували снарядний голод.

«Вони почали поступатися українцям, що означає проблеми з логістикою. Тому для них питання часу, скільки за таких умов вони ще можуть протриматися», – сказав керівник Центру військово-правових досліджень.

Росгвардійці з Грозного

На думку Мусієнка, росгвардійці з Грозного, яких женуть у Херсон – це намагання використати бодай когось, хто є. Шойгу звітував Путіну про 82 тисячі мобілізованих, яких направили воювати проти України, але ж не всі вони могли би зайти на правобережжя Херсонщини. Ресурс у них незначний.

«Бойові ж дії тривають і на Сході. Їм треба укріпляти рубежі на правобережжі, куди вони можуть перекидати невелику кількість. Тому, я думаю, кого знайшли, того й перекидають», – підсумував військовий експерт.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів