Найбільший у Європі плавкран «Захарій» обстріляно ворогом у Херсоні

Найбільший у Європі плавкран «Захарій» обстріляно ворогом у Херсоні
Автор: budport.com.ua 19 Декабря 2022 08:15

Навесні поточного року кран мав повернутися до Туреччини, але цьому завадило російське вторгнення.

Російські окупанти завдали удару по найбільшому в Європі плавучому крану в класі річкових компактних кранів з низькою осадкою Lifting Chart LK-800 (відомому також як «Захарій»), який знаходиться зараз у Херсоні. Про це повідомив транспортний оглядач Павло Авдокушин, пише budport.com.ua.

«У понеділок, 12 грудня 2022 року, російськими окупантами було скоєно чергове варварство. У Херсоні був прицільно обстріляний з міномету плавучий кран "Захарій", який у 2021 році брав участь у будівництві Запорізького мегамосту», - розповів блогер.

Він пояснив, що після виконання робіт в Запоріжжі кран перебував в Херсоні на ремонті перед тим, як навесні мав прямувати до Туреччини. Але цьому завадило російське вторгнення.

«Перед відведенням військ з Херсона російські окупанти відбуксирували його разом з іншими суднами на лівий берег Дніпра, де й залишили. У понеділок під наглядом ворожих дронів по крану зробили кілька мінометних пострілів з боку російських позицій. Після того, як три міни влучили в кран, обстріл припинився. Почалася пожежа. Попередньо, на крані згоріло все обладнання, хоча, станом на вівторок, він лишався на плаву», - озвучив відомі йому дані Авдокушин, пославшись на інформацію, отриману від мешканців Херсона.

«Захарій» працював на будівництві Подільсько-Воскресенського мостового переходу в Києві, де йому відводилася ключова роль у монтажі арки мосту. Однак у листопаді 2011 року кран упав. Після цього його було відправлено на ремонт на Миколаївський суднобудівний завод «Океан», який було завершено до весни 2014 року. Потім кран змінив власників та з 2017 року працював у Туреччині.

У січні 2021 року плавкран знову прибув до України, де був задіяний в добудові мостового переходу в Запоріжжі.

 

Приєднуйтеся до нас:

Голові СБУ часів Януковича висунули підозру в катуванні цивільних на Херсонщині

Додому повернули 16 дітей, депортованих із Херсонщини «на відпочинок»

Унікальний медичний потяг вивіз із Херсона вже понад 340 пацієнтів

Співпрацював з ФСБ. Депутату Херсонської облради Валерію Литвину повідомили про підозру

Будівельні матеріали для порятунку житла в Херсоні ‒ безкоштовні