Наслідки псевдореферендуму: зрадник Сальдо вже розпорядився провести мобілізацію на окупованій Херсонщині

Наслідки псевдореферендуму: зрадник Сальдо вже розпорядився провести мобілізацію на окупованій Херсонщині

Автор: Марина Поліщук 28 Сентября 2022 12:00

Окупанти вже оголосили результати власного шоу під назвою «референдум», яке 27 вересня вони завершили на окупованих територіях України. Як і прогнозували експерти, представники фейкової влади відзвітували про майже сто відсотків голосів «за» приєднання до Росії. Як насправді відбувалося те «волевиявлення», ми вже повідомляли.

Звичайно, нічого спільного із вільним волевиявленням той «референдум» не має і ніякої юридичної сили не несе. Тут важливий інший аспект – які наслідки для жителів, зокрема, окупованої Херсонської та Запорізької областей матиме «легітимізація» його результатів.

Свою думку щодо цього висловив «Суспільному» директор Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександр Мошнягул. За його словами, першою серед загроз і ризиків, які виникають для жителів окупованих територій, є мобілізація до війська РФ.

«Найперше, це вразливі верстви населення – молодь 18-27 років. Люди, які не служили в армії. Росіяни не вважають студентами ту молодь, яка навчається в українських вишах. Їх будуть пробувати забрати в лави російської армії. Друге - це поширити дію мобілізації на чоловіків, які підходять під норми мобілізації, які оголошенні в Росії. Я не відкидаю, що зараз відзвітують регіони, що вони свою квоту вже набрали. Від легітимізації референдуму можна очікувати політичних наслідків, тобто мобілізації великої чоловічої частини населення», - сказав політолог.

Американський Інститут дослідження війни (ISW) припускає, що про анексію окупованих територій України Росія може оголосити приблизно 1 жовтня - щоб примусово мобілізувати українців у рамках осінньої призовної кампанії.

«Запланована Кремлем анексія окупованої України може статися до або незабаром після 1 жовтня, початку осіннього призову в Росії, щоб забезпечити можливість примусового призову українських цивільних воювати проти України», - кажуть експерти ISW.

Тим часом у мережі з’явилися документи, які можуть бути ймовірним доказом того, що псевдореферендуми організували саме з цією метою – «законно» провести мобілізацію серед місцевого населення. Фото документів виклали у місцевих пабліках.

Зокрема, ось що пише у своєму телеграм-каналі Олешківський міський голова Євген Рищук.

«Русняві покидьки вирішили оголосити мобілізацію в окупованій Херсонській області. До наших рук потрапили ексклюзивні документи, в яких ідеться про підготовку до мобілізації на території Херсонщини. «Референдум» ще не встиг закінчитися, а рашисти вже готові мобілізувати наших пацанів», – написав мер.

Документи є нібито розпорядженням гауляйтера Володимира Сальдо провести мобілізацію серед співробітників підприємств та закладів охорони здоров'я на тимчасово окупованій території Херсонської області. Також, згідно з документом, окупанти планують призвати випускників військово-медичних ВНЗ, які мають підготовку в галузі військово-польової медицини та лікарів із досвідом бойових дій.

Також Сальдо розпорядився, щоб так звані керівники об'єктів критичної інфраструктури сформували мінімальну кількість співробітників на підприємствах, необхідних для забезпечення їхньої роботи.

Кінцевим терміном для виконання цього розпорядження вказане 5 жовтня.

Соціально-гуманітарні наслідки псевдореферендуму

На думку Олександра Мошнягула, «легітимізація» результатів так званого волевиявлення може призвести до того, що на цих територіях буде поширюватися російське законодавство, тобто українська гривня вилучатиметься з обігу.

«Дуже багато людей, які залишаються на Херсонщині, отримують заробітну плату, пенсію у гривні. Росіяни почнуть активно блокувати хід гривні, заборонять термінали в магазинах і розрахунок у громадському транспорті. Все це болісно вдарить по жителях області. Тобто будуть соціально-гуманітарні наслідки через уніфікацію і поширення російського законодавства. Це вплине на освіту, на медицину, на соціальний захист», - каже Олександр Мошнягул.

У такій ситуації люди, що лишаються на окупованій території, - заручники, упевнений директор Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води

Небезпека у воді – витоки машинного мастила та детонація ворожих мін, знесених потоками

Що чекає Південь України після руйнування Каховського водосховища

Нова Каховка: вода піднімається швидкими темпами, окупанти тим часом поспіхом вивозять награбоване

Ядерний шантаж РФ, новий етап російської агресії – що кажуть експерти про підрив греблі Каховської ГЕС