«Наше життя згоріло». На Херсонщині родина через руйнування будинку вимушена жити в сараї для худоби

«Наше життя згоріло». На Херсонщині родина через руйнування будинку вимушена жити в сараї для худоби

Автор: Дар'я Свистуха, Валентина Гурова, suspilne.media 28 Декабря 2022 18:30

У зруйнованому селі Князівка, що в Бериславському районі, станом на 26 грудня немає електрики та водопостачання. Світлана із чоловіком та сином повернулись у село в жовтні. Їхній будинок зруйнували обстріли, жити родина вимушена в сараї. Про це Світлана розповіла «Суспільному».

За словами жінки, до повномасштабного вторгнення в сараї тримали худобу, після руйнування будинку вимушені самі облаштування тут помешкання.

«Добре, що ліжка на метал не здав ніхто. Ці, з панцерними сітками, вони нас виручили. Перетягували, сушили, пересушували. Хоча воно зараз знов все мокре», — каже Світлана.


Родина облаштувала помешкання в сараї. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Жінка розповідає, у пошкодженому будинку родина мешкала до першого дощу.

«Як почало все текти, ми серед ночі вискочили з сином і пересиділи до ранку в машині. Кожного дня заходжу - воно сиплеться, воно тече, валиться, руйнується ось, відпадає. Кожного разу заходжу, і щось відпадає. Тут просто вода стоїть, я вже втомилась її вибирати. Дощі йдуть воно просто тече», — говорить Світлана.


Через дощ у будинку намокає стеля. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Світлані 58 років, її чоловіку-пенсіонеру — 62 роки, через російське вторгнення родина втратила нажите власною працею майно.

«Ми були в Івано-Франківській області, на нас дивляться всі як на вигнанців, нас ніхто не розуміє. Ми їм розповідаємо, що 23 квітня виїхали, а потім сараї погоріли, зерно згоріло, все згоріло. Дбали, дбали й залишилися ми ось так. Наше життя згоріло. Ми вже з дідом не молоді. Усе життя тягнулись, тягнулись», — розповідає Світлана.


Зруйнований будинок родини. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Світлана каже, що житиме в сараї, зате вдома.

«Ми коли виїжджали з дому, я хаті сказала: повернусь. Повернулася до хати й кажу: "Ти тільки, ріднесенька, вистій, ми обов’язково повернемось!"», — додає жінка.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: