Населення окупованої частини Херсонщини скоротилося втричі

Населення окупованих Росією територій Херсонської області наразі складає близько 35 % від довоєнного стану. Люди продовжують виїжджати, але цей процес ускладнюється російською «фільтрацією».

Про це в журналістам “IPC-Південь” повідомив заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

За даними посадовця, згідно з аналізом окремих населених пунктів та за свідченнями людей, які там наразі перебувають, можна говорити про 30-35 % населення, яке там залишається.

Читайте також: Незламні Олешки: як живе місцеве населення серед російських окупантів

За словами Соболевського, росіяни роблять все можливе, щоб зупинити виїзд людей з області. Зокрема, поки працював так званий «евакуаційний» коридор через Запорізьку область, щодня з Херсонщини виїздило до тисячі осіб. Зараз виїзд можливий лише через окупований Крим.

«Зараз виїжджати через Крим – дорого і складно, і люди насправді бояться, тому що фактично це «лотерея» – як ти будеш проходити так звану «фільтрацію». Часом люди, які виїжджають за цим маршрутом, повідомляють, що вони виїхали відносно спокійно, з мінімальною перевіркою документів, проте часом також повідомляють про жорсткі перевірки з боку окупантів, коли чоловіків роздягають і шукають певні татуювання, під’єднують їхні смартфони до ноутбуків і за допомогою спеціальних програм ретельно перевіряють, які файли були видалені, що саме було у листуванні», – заявив Соболевський.

Читайте також: Це може ускладнити життя українцям в окупації: експерти – про «особливий режим» перетину адмінкордону між Кримом і Херсонщиною

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Пов'язані записи

У Херсонській МВА пояснили, чому після загибелі 7 людей не оголошували День жалоби

Після трагедії 3 червня на проспекті Текстильників у Херсоні, де внаслідок російської атаки загинули 7 людей, міська влада пояснила, чому в громаді не оголошували День жалоби та яка допомога надана…

Подробиці
Наклейки на вікнах, автопробіги, паспорти для дітей: що влаштували на окупованій Херсонщині на День Росії

На ТОТ Херсонщини 12 червня окупанти відзначали День Росії. Судячи з повідомлень окупаційної адміністрації, «святкування» складалося з традиційного набору пропагандистських заходів: російські прапори у вікнах, автопробіги, концерти, вручення паспортів дітям…

Подробиці