«Найбільше на переправу було одразу 50 людей»: як родина із Зарічного допомагала вирватися з окупації

На початку окупації через річкову переправу в селі Зарічне Бериславського району вдалося евакуювати понад 3 000 людей. Як це відбувалося – далі.

У селах Бериславського району продовжує працювати проєкт «Мобільні клініки Херсонщини» від благодійного фонду Fortitude. Лікарі-волонтери надають безкоштовну медичну допомогу населенню та розповідають почуті від них історії.

Одна з таких історій – про 15-річного Івана із села Зарічне Високопільської громади та його родину, опублікована на сторінці фонду в соцмережі.

15-річний Іван із села Зарічне

На початку повномасштабного вторгнення РФ Зарічне, розташоване на правому березі річки Інгулець, було під окупацією, але також стало точкою опори для жителів найближчих населених пунктів, які намагалися евакуюватися сюди через складнішу безпекову ситуацію. Переправа в Зарічному була єдиним шляхом для них вибратися з окупованих сіл, розташованих за річкою Інгулець. А із Зарічного людей вивозили вже волонтери.

Івану тоді було 13 років, він залишався із батьками в рідному селі. Річка протікає прямо біля будинку родини. Батько хлопця на човні переправляв людей, які хотіли вирватися з окупації, а син йому всіляко допомагав.

Ось що розповіла 75-річна жителька Зарічного пані Ніна:

«Люди втікали по болоті. Іван підносив чай, мама пекла коржі. Ті, хто вийшли з окупації через переправу, досі пам’ятають допомогу сім’ї, просили передати «дякую» юному Івану за тепло та відважність».

Загалом через річкову переправу поблизу будинку родини вдалося евакуювати понад 3 000 людей, розповідають місцеві жителі.

«За день було і 5, і 6 людей. І бабусі, і дідусі, і діти. Найменша дитина була – 9 місяців. Найбільше було на переправу одразу 50 людей», – пригадує Іван.

Спочатку через річку був місток, але внаслідок обстрілів його було зруйновано, додає тато хлопця. Тоді й почали вивозити людей човном. Переправою займалися протягом 3 місяців. Потім будинок родини було пошкоджено під час обстрілу. Тож сім’я виїхала до Кривого Рогу, але після звільнення одразу повернулася додому.

Вони й нині живуть у Зарічному. Нині тут близько 200 людей, хоча до війни проживало 600. Іван вчиться у ліцеї на кухаря і мріє повернутися до очного навчання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Зарічному на Бериславщині встановили спортивний майданчик, у планах – паркова зона (фото)

До речі, щойно було деокуповано правобережну частину Херсонщини, переправу через Інгулець, яка з’єднувала село Зарічне із селищем Архангельським, було відновлено.

Головне фото ілюстративне: Pixnio, фото в тексті: фейсбук/Благодійний фонд Fortitude

Пов'язані записи

Основні проблеми прифронтових сіл Херсонщини: висновок моніторингової групи

У квітні цього року команда благодійного фонду «Схід SOS» провела моніторинг у селах Херсонської та Миколаївської областей. Результати нещодавно були оприлюднені на сайті БФ. Ідеться про моніторинг гуманітарної ситуації та…

Подробиці
Херсон вражає оптимізмом та дискримінацією в оголошеннях про роботу

У прифронтовому місті шукають фахівців в інспекцію з благоустрою. Це мало би бути позитивною новиною про бажання влади навести лад на вулицях, попри жорстокі реалії обстрілів. Але вакансія дивує: її…

Подробиці