Начальник Бериславської МВА: ситуація з кожним днем погіршується – люди мають терміново евакуюватися

Люди, які сьогодні залишаються в селах червоної зони, мають якнайшвидше евакуюватися. Залишаючись, вони наражають на небезпеку не лише себе.

  • «Ми нікому не потрібні, тому ми залишимося вдома».
  • «Я не покину свою хату».
  • «У мене коти, собаки, кури, я їх не залишу».
  • «У мене немає грошей».
  • «Я тут народився, тут і помру».

Подібними відмовками люди, які залишаються в небезпечних населених пунктах Херсонщини на лінії фронту, пояснюють своє небажання евакуюватися. Але відмовляючись виїжджати, вони водночас ставлять під загрозу здоров’я і життя інших людей. Ідеться про волонтерів, рятувальників, медиків, поліцейських…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жодного виду допомоги: скільки людей у Станіславській громаді та яка там ситуація

Сумна історія

Кілька днів тому відомий херсонський волонтер Андрій Пєтухов, якого в соцмережах знають як Андрій Боксер, виклав на своїй сторінці в інстаграмі сумне відео про невдалу евакуацію.

Чоловік вивозить із червоної зони Херсонщини людей і тварин, ризикуючи власним життям, не раз уже потрапляв під обстріли. Цього разу була поїздка в одне із небезпечних сіл – мали забрати пенсіонера. Його донька спеціально приїхала з Одеси, покинувши дитину, щоб разом із волонтерами евакуювати старого батька. Раніше чоловік відмовлявся виїжджати, але сусіди повідомили жінці, що він уже готовий евакуюватися – за його ж словами.

Поїздка була небезпечною, але – безрезультатною: чоловік змінив рішення. Його вмовляли виїхати хоча б у Херсон, де є вільна квартира й трохи безпечніше. Однак пенсіонер навідріз відмовився і фактично вигнав доньку…

У цій ситуації шкода всіх: і пенсіонера, який на старості літ опинився серед руїн у жахітті щоденних обстрілів, і його доньку, яка подолала сотні кілометрів і ризикувала життям, щоб вивезти батька, і волонтерів, які продовжують рятувати людей, наражаючи себе на небезпеку.

Ситуація погіршується

Сьогодні в деяких селах і містах прибережної Херсонщини уже не можна залишатися – люди мають терміново евакуюватися! Таку думку висловив днями начальник Бериславської міської військової адміністрації Олександр Алчієв. На своїй сторінці в соцмережі він опублікував заклик виїжджати з небезпечних населених пунктів та перерахував причини, чому це потрібно робити негайно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Втратили останню машину»: під Бериславом окупанти скинули вибухівку на авто з гуманітаркою

Ось про що пише пан Олександр:

«Бериславська ТГ. Аналіз поточної ситуації. Може, когось змусить замислитись і вмовити своїх рідних виїхати з громади. За останні пів року безпекова ситуація значно погіршилась. І я бачу тенденцію до її подальшого швидкого погіршення. У чому це проявляється?

  • Практично щодня в Бериславі зазнають поранень або гинуть від дронів цивільні мешканці. Це не випадкові жертви, а навмисні атаки.
  • За цей період ми вже втратили 4 машини в Бериславі, пошкоджено машини в Новобериславі та Зміївці.
  • Загинув працівник ЖЕКу, вивозити сміття в місті стало неможливо.
  • Багато випадків поранення працівників міської ради в результаті атак дронів.
  • Масованої цілеспрямованої атаки з різних видів зброї зазнали лікарня, гуманітарний штаб та пункти незламності.
  • Постачання води в місті практично неможливе, уже дві свердловини з трьох вийшли з ладу, провести ремонтні роботи водоканал не зможе, це просто самогубство.
  • Безпекова ситуація в Урожайному, Тараса Шевченка та Раківці з кожним днем погіршується, почастішали атаки дронів, думаю, кількість атак збільшиться. Багато благодійних організацій вже відмовилися їхати в Урожайне та Раківку. Мешканцям цих сіл я б рекомендував подумати про евакуацію.

До чого це я? Ті, хто залишається в прибережних населених пунктах: Берислав, Новоберислав, Зміївка, Томарине, Шляхове – мають терміново евакуюватися, тому що сам процес евакуації ускладнився, а не чекати поки ви отримаєте поранення або загинете. Гуманітарної допомоги в тих шалених об’ємах, які ми завозили, не буде, може, взагалі не буде можливості завезти допомогу. Ситуація з водою в Бериславі може стати критичною, тобто воно може бути відсутнім, якщо вийде з ладу насос на свердловині.

Якось так, написав чесно, як є».

Як евакуюватися

Нагадаємо, що з небезпечних населених пунктів сьогодні можуть вивезти тільки ті, хто має броньований транспорт. Перш за все це поліція (номер 102), а також деякі волонтерські організації мають такі авто.

Повідомити про бажання евакуюватися можна в контакт-центр ХОВА:

  • 0-800-101-102,
  • 0-800-330-951.

Волонтерські та благодійні організації:

  • ГО «Десяте квітня»: 0-800-332-858.
  • БФ Save Ukraine: (098) 122-11-05; водій Олександр (066) 407-93-02, (068) 003-69-60.
  • БФ «АДРА Україна»: (050) 572-04-07.
  • ГО Helping to leave: (093) 177-64-58.
  • БО «БФ «Восток СОС»: 0-800-332-614, (099) 710-48-72.
  • ГО «Проліска»: (093) 202-22-32.
  • ГО «Сильні Бо Вільні»: (050) 887-99-28, Ігор Чорний.
  • Волонтер з Херсона Андрій Пєтухов – Боксер: (095) 766-83-98.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Є проблема – люди повертаються»: волонтер – про труднощі евакуації на правобережній Херсонщині

Ілюстративне фото: v-variant.com.ua

Пов'язані записи

Ворожий плацдарм на Херсонщині – це порохова бочка: точка зору

Час від часу в інформаційному просторі з’являються новини-жахалки, мовляв, російські окупанти готуються до форсування Дніпра, зібрали 300 човнів для наступу на Херсон тощо. А яким насправді є плацдарм окупантів на…

Подробиці
Зарахування страхового стажу, отриманого за кордоном: що змінилося

Українцям, які офіційно працювали за кордоном, стане легше отримати пенсію. Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє враховувати страховий стаж, набутий за межами України, при призначенні пенсії за віком. Це стосується тих,…

Подробиці