Автор: Марина Поліщук 01 Августа 2022 15:58

На Запоріжжі окупанти погрожують людям депортацією до РФ за неправильне голосування на псевдореферендумі

На Запоріжжі окупанти погрожують людям депортацією до РФ за неправильне голосування на псевдореферендумі
Фото: ГУР МОУ

Головне управління розвідки Міноборони України повідомляє, що на захопленій росіянами частині Запорізької області представники окупаційної влади активно шукають колаборантів. Вони потрібні для створення масовки на так званих «спонтанних акціях» на підтримку проведення референдуму про входження до складу РФ. Звичайно, це дозволить створити відповідну картинку для пропагандистських ЗМІ. 

Зокрема, повідомляє ГУР, у Мелітополь прибула група російських фахівців для проведення піар акцій. Робочий штаб вони відкрили в захопленому приміщенні магазину. А в Бердянську вже працює рекрутинговий центр для охочих співпрацювати з окупаційною владою. 

Утім, таких не багато, навіть незважаючи на матеріальні заохочення. Зокрема, окупанти активно пропонують гуманітарку або її грошову компенсацію, умовою отримання якої є участь у так званих «акціях підтримки» окупаційного режиму та надання особистих паспортних даних.

Для координації дій створено «Громадський рух “Мы вместе с Россией”». Його завдання – організація проплачених масових акцій на підтримку референдуму.

А от у деяких окупованих селах Запорізької області окупаційна влада вже сформувала виборчі штаби. А за неправильне голосування на псевдореферендумі селянам погрожують депортацією до рф. Про це повідомляє видання "РІА Мелітополь".

«Так, у селі Терпіння Мелітопольського району місцеві зрадники з виборчого штабу вже пішли дворами. Усім селянам вони розповідають про те, що жодних виборчих дільниць на псевдореферендумі не буде. По дворах рознесуть листи-опитувальники з одним питанням: “Чи хотіли б ви бути у складі Росії?” І двома варіантами відповіді: “так” чи “ні”», — ідеться в повідомленні.

Водночас колаборанти вже лякають селян, що у разі негативної відповіді їх виселять на Далекий Схід. А в їхні будинки натомість приїдуть росіяни, які хочуть жити на півдні України.На що схоже життя мешканців зруйнованого українського міста майже через пів року після початку війни. Що 14 серпня писали світові ЗМІ про війну Росії в Україні

«Полювання на колаборантів». П’ять запитань меру Мелітополя про те, на що здатні партизани та як тікатимуть окупанти

«Ситуація близька до Фукусіми, допомоги світу немає». Інтерв'ю з інженером Запорізької АЕС

Україна з новою зброєю змінює свою військову стратегію – The New York Times

Безробіття, крадіжки зерна й мікрохвильовок: що відбувається в окупованих портах півдня України?