На узбережжі Одещини виявили мертву рибу: фахівець припускає, що причиною є вплив мазуту

Працівники національного природного парку «Тузлівські лимани» виявили чергове забруднення узбережжя Чорного моря мазутом.

Про це повідомив співробітник нацпарку Іван Русєв.

«У межах нацпарку знову знайдено одну ділянку на 2 км піщаного пересипу біля протоки Тузлівські лимани-Чорне море, де море викинуло мазут різних фракцій загальною вагою 1 кг. Його оперативно зібрано. Мазут був дуже м’який від температури +30 на піску», – написав Русєв.

мазут на Одещині

Мазут потрапив на берег разом із морською травою та мушлями. За словами Русєва, це свідчить про те, що його могли винести потужні вітри та підводні течії, які зірвали рослинність із морського дна, де, ймовірно, залишалися залишки мазуту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мазут на Одещині: де виявили забруднення та як реагує влада

Русєв також припускає, що ймовірно мазут десь ще є на узбережжях Одещини, але не скрізь пляжі обстежують. До того ж потужні вітри і перенесення піску по пересипу останніми днями, ймовірно прикривають його частково і він розчиняється у товщі піску.

Крім того, на узбережжі лиману Бурнас, зафіксовано загибель чорноморської атерини. Іван Русєв припускає, що причиною загибелі риби міг стати вплив залишків мазуту, що розповсюдився після аварії російських танкерів у Керченській протоці 15 грудня 2024 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мазут у Чорному морі: на Одещині зафіксували масовий викид медуз на берег

«Основна частина того мазуту, що міг доплисти до Північно-Західного Причорномор’я з місця аварії 15.12.2024 року з потеплінням вже розчиняється і «вмонтовується» в харчові ланцюги гідробіонтів морської екосистеми й Тузлівських лиманів. Зокрема, ймовірно негативно вплинув мазут і на рибу атерину, що померла і була викинута на узбережжя лиману Бурнас біля вказаної протоки на 2 км піщаного пересипу», – прокоментував фахівець.

Фото, відео: Іван Русєв

Пов'язані записи

Ілюзія «ситого» життя: як Кремль засипав грошима ТОТ Херсонщини, а отримав інфраструктурний та економічний колапс

Коли навесні 2022 року російські війська окупували лівобережну частину Херсонської області, пропагандистська машина Кремля увімкнула звичний наратив: «Росія тут назавжди, ми принесли стабільність і процвітання».  Для демонстрації цієї «стабільності» Москва…

Подробиці
На площі біля зруйнованої будівлі Херсонської ОДА квітнуть сотні троянд (фото)

У самому серці Херсона, поруч із понівеченою будівлею облдержадміністрації, нині квітнуть сотні троянд. Яскраві червоні, ніжно-рожеві та золотисті квіти вкрили клумби біля площі Свободи. Минув рік з моменту руйнації будівлі…

Подробиці