На правобережній Херсонщині розчищено майже 60 кілометрів доріг, встановлюють тимчасові мости

На правобережній Херсонщині розчищено майже 60 кілометрів доріг, встановлюють тимчасові мости

Автор: Марина Поліщук 30 Ноября 2022 11:35

На деокупованій території правобережної частини Херсонської області дорожні бригади щодня розчищають та ремонтують автомобільні шляхи. Просуватися швидко не виходить – через щільне замінування роботи виконуються повільно, ремонтники рухаються вслід за саперами.

Від 11 листопада, коли було звільнено Херсон та населені пункти поблизу міста, розчищено майже 60 кілометрів доріг, повідомляє «Укравтодор».

Які саме автошляхи вже розчищено станом на 29 листопада, повідомив голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич. Це дороги місцевого значення:

- О220402 Велика Олександрівка – Борозенське – Милове;

- О220401 Велика Олександрівка – Нова Кам'янка – /Т-04-03/;

- О220601 Мала Шестірня – Високопілля;

- О220606 /О220610/ – межа Дніпропетровської області.

Наразі безпекова ситуація дозволяє працювати на ключових 5 державних дорогах поблизу Херсона – це на дві більше, ніж минулого тижня.

На дорогах державного значення також тривають розчистки, облаштовуються понтонні переправи та тимчасові об’їзди. На сьогодні вже влаштовано понтонні переправи на автодорозі Р-47 Херсон – Нова Каховка – Генічеськ (село Дар’ївка), а також тимчасовий об’їзд на автодорозі М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (село Клапая).

Мости в подарунок від Чехії

Що стосується зруйнованих мостів, то наразі триває їхнє обстеження, демонтаж і починається відновлення там, де це можливо. Зокрема, тривають роботи на мосту Зарічне – Архангельське. А проїзд через міст на дорозі Заградівка – Кочубеївка вже відновлений. 

За даними держагентства автодоріг, усього на деокупованій території Херсонщини було пошкоджено 14 штучних споруд (мостів).

Крім того, «Укравтодор» повідомив, що Чехія надала допомогу у вигляді двох тимчасових мостів, їх теж установлять на Херсонщині. Це не перша така допомога від цієї країни.

«Саме підірвані мости є головною перепоною відновлення транспортного сполучення на звільнених від окупантів територіях. Завдяки попередньо надісланим 4 конструкціям вдалося запустити рух на Київщині, Харківщині та Черкащині», – зазначається в повідомленні. 

У Держагентстві автодоріг підкреслили, що перевага цих металевих мостів – легкість та швидкість збирання. Мости мають типову конструкцію: 36-метровий двоповерховий двостінний армований мостовий настил з консольним та пішохідним мостом. 

«Досвід з 4 мостами допоможе встановити п’ятий і шостий мости максимально швидко та відновити транспортне сполучення там, де потреба найгостріша – у Херсонській області», – підсумували в «Укравтодорі».

Фото: Facebook/Укравтодор

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Підрив ГЕС: у Німеччині жителі Херсонщини мітингували й донатили для допомоги постраждалим

Херсонського колаборанта Вадима Ільмієва окупанти затримали й звинувачують у крадіжці 26 млн рублів

Каховська ГЕС: як усе починалося. Велике будівництво сталінської епохи (фото)

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води

Небезпека у воді – витоки машинного мастила та детонація ворожих мін, знесених потоками