
Рекордну кількість водяних квітів – глечиків жовтих, зафіксували у Нижньодністровському нацпарку, що на Одещині. Наразі ці рослини займають територію площею 1000 га, що є найбільшим показником в Україні.
Глечики, або кубишка жовта (Nuphare lutea) – дуже гарна водна рослина, яку можна зустріти і в інших куточках нашої держави. Але саме в північній частині Дністровського лиману склалися умови для утворення на мілководді унікальних за площею угрупувань цієї рослини та водяного горіху Trapeta natantis, які занесені до Зеленої книги України. Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Узбережжя Одещини всіяне крабами: еколог пояснив причину
Завдяки космічним знімкам, одержаним за допомогою сервісу LandsatLook Viewer на базі технології ArcGIS, та дослідженням науковців Нацпарку з’ясували, що влітку площа заростей глечиків жовтих досягає 1000га!
Акваторія Дністровського лиману та ділянка дельти Дністра входять в межі водно-болотних угідь міжнародного значення і мають надзвичайно важливе значення для збереження біорізноманіття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині та Миколаївщині екологи зафіксували факти знущання над річками
Фото: Сергій Кубишко, Станіслав Тібатін, Марина Зябченкова.