На лівобережжі Херсонщини працівникам окупаційних установ почали скорочувати зарплати

На лівобережжі Херсонщини працівникам окупаційних установ почали скорочувати зарплати

Автор: Іван Підлісний 28 Декабря 2023 17:20

Відсутність роботи, затримка виплат та репресії - реалії тимчасово окупованої частини Херсонської області. До цього коктейлю додалось скорочення зарплат працівникам окупаційних комунальних підприємств та установ. 

Зокрема, російські телеграм-канали публікують заяви та звернення тамтешніх колаборантів, які добровільно погодились працювати на росіян, із скаргами на своє керівництво. Для прикладу, скорочення зарплат дійшло до працівників так званого "Басейнового управління водних ресурсів Херсонської області". 

Машиністів насосних станцій змушують писати заяви про пониження розрядів, що призведе до зниження зарплат. І поки прості робітники скаржаться на "свавілля", що є нормою для "руского міра", скорочення заробітних плат керівників окупаційних установ не стосується. Додамо, що пишуть заяви працівники насосних станцій на ім'я Ігоря Андрієнко - херсонського колаборанта, який до повномасштабного вторгнення очолював Басейнове управління водних ресурсів нижнього Дніпра. 

Наразі Андрієнко має статус обвинуваченого в кримінальному провадженні за фактом пособництва окупантам. За даними слідства, він пішов на співпрацю з рашистами добровільно. На псевдопосаді чиновник виконував вказівки кремля щодо налагодження безперебійного водопостачання до військових баз РФ на території українського півострова. Зокрема, Андрієнко підписав "доручення" щодо незаконного приєднання до складу окупаційного органу підрозділів Північнокримського каналу.

У січні 2021 року Андрієнка було затримано правоохоронцями під час отримання хабара. За інформацією ЗМІ та правоохоронних органів, сума склала 39 тисяч гривень. За ці кошти колишній очільник БУВРНД мав підписати акти виконаних робіт реконструкцію покрівлі однієї з дільниць установи у Херсонській області. Ігоря Андрієнко було взято під варту. Але чиновник заплатив заставу й вийшов на свободу, де продовжив працювати в Басейновому управлінні. 

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: Без зарплат та пенсій: реалії "російського світу" на тимчасово окупованій частині Херсонщини

Трохи інша ситуація в Голій Пристані. Там працівники місцевого водоканалу (який зараз окупанти зробили дільницею так званого "Облводоканалу") скаржаться керівництву на відсутність доплат за роботу в 15-кілометровій зоні бойових дій, яку їм обіцяли. Але це не всі проблеми комунальників у Голій Пристані. В телеграм-каналі з'явився й коментар інженера місцевого водоканалу. 

"Я - інженер водоканалу, разом із своїми хлопцями працюємо в 15-км зоні, вірніше в нульовій зоні. Терпіти більше неможливо. Більше року всі ремонти та роботи проводяться за свій рахунок. Працювати вже немає чим. Авто розбиті. Обіцями доплату к зарплаті за 15-км зону, але нічого не виплачується, посилаються на міністерство, наче вони винні", - пише працівник водоканалу. 

Класика жанру для простих людей - "грошей немає, але ви тримайтеся". І справді, навіщо на окупованій території зарплати, якщо в регіоні спостерігається дефіцит продуктів, що не приховують подекуди навіть "вищі" чиновники окупаційної адміністрації. Особливо нестача товарів відчувається в прифронтових населених пунктах та віддалених селах. Натомість, наразі на лівобережжі Херсонщини все зусереджено на підготовці до чергових псевдовиборів - шоу із обранням путіна на черговий термін. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів