На Херсонщині військові виганяють людей із власних будинків

На Херсонщині військові виганяють людей із власних будинків

Автор: Євген Веселов 01 Ноября 2022 13:00

З початком підготовки російських окупаційних військ до оборони на херсонському напрямку надходить численна інформація, що в багатьох населених пунктах російські військові вже просто виганяють господарів із помешкань і заселяються в них, облаштовуючи там або свої вогневі позиції або побут.

Сергій Данилов, експерт Центру близькосхідних досліджень, у коментарях виданню «Громадське. Радіо» розповів про масове заселення російських військових у цивільні помешкання, ротацію окупаційних військ та про колоборантів, яких не пускають навіть у Крим.

- Що відбувається зараз на Херсонщині?

- Тотальне мародерство. Насичення військами лівого і правого берега. Тиск на людей щодо того, щоб люди виїжджали з правого берега. Вже почався тиск і лівобережної частини — Олешки, Гола Пристань, Каховка — з тим, щоб люди виїжджали у так звані «безпечні регіони Росії».

Разом з тим вигадують різні способи обліку житла, з якого люди виїхали, з тим, щоб туди заселяти «чмобіків», кадрових військових. Заселяють все підряд — лікарні, школи, свинарники. Також заселяються в людські хати, серед людей, у цьому окупантам допомагають місцеві колаборанти. Будують лінію оборони. А з правого берегу просто тотально все вивозять.

- Кого завозять на Херсонщину?

- Підрозділи дуже часто тасуються. Це і пояснює, чому мародерство не припиняється ні на день: привезли — вивезли, привезли — вивезли. Тому скласти картину, хто там є, дуже важко. Багато «чмобіків», «кадирівці», але разом із тим заїжджають і кадрові частини.

- Депортація чи евакуація?

- Дуже тонка межа між евакуацією і депортацією — є і те, і інше. Хотіла виїхати значна частина колаборантів, але когось не випустили, а когось впустили в Крим, а потім повернули назад. Точно знаю, що частина з тих, хто добровільно зголосився виїхати, перебувають у Скадовську, Генічеську, Лазурному. Вони тепер не знають, що їм робити, вони готові були б здатися Україні, вони готові були б тікати через Крим на Грузію, але вони бояться, що їх не випустять з Криму. Адже Росія по факту не включила Херсонщину до складу Росії, кордон нікуди не дівся, і вони розгублені. Певно, скоро будуть виходити на зв’язок з жовтою стрічкою і писати в чат-боти «невиноватая я, буду сдавать вам информацию». Їм і варто це робити, це пом’якшить їхню провину».

До речі, випадки, коли колоборанти здаються українській владі та здають інших зрадників, вже є на територіях, які звільнені від окупантів. Зокрема у Бериславському районі здався призначений окупантами староста, потягнувши за собою тих, хто готував фейковий референдум.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів