На Херсонщині партизани нарахували 20 іранських інструкторів

На Херсонщині партизани нарахували 20 іранських інструкторів

Автор: Марина Поліщук 18 Октября 2022 10:15

На території тимчасово окупованих Херсонщини та Криму росіяни завезли іранських інструкторів для запусків дронів-камікадзе Shahed-136 (нагадаємо, окупанти перейменували їх на «Герань»). Зокрема, в Херсонській області партизани загалом нарахували до 20 інструкторів з Ірану. Про це повідомив Центр національного спротиву на своєму телеграм-каналі, посилаючись на інформацію від українського підпілля.

«Також іранці допомагають запускати дрони-камікадзе Shahed-136 з Криму. Зокрема, інструктори перебувають на полігоні Чауда, військовому аеродромі Кіровського та поблизу мису Тарханкут», - йдеться у повідомленні.

Центр спротиву зазначає, що дрони перевозять на автомобілях «КамАЗ» або «Урал». Не виключено також використання цивільного транспорту та вантажівки для перевезення морських контейнерів.

Раніше Центр національного спротиву повідомляв, що іранці базуються в селах Залізний Порт і Гладівка на Херсонщині та в кримському Джанкої. Живуть інструктори в приміщеннях, які рашисти захопили під час окупації.

Іранці навчають росіян користуватися мопедами – так українці називають ці дрони-камікадзе через характерний звук, який вони видають, – і безпосередньо контролюють їхній запуск по українських цивільних об’єктах. Останнім часом в українському небі цих безпілотників значно побільшало, і шкоди від них, на жаль, теж.

При цьому в Ірані офіційно заперечують постачання РФ безпілотників, які вона активно використовує у війні, атакуючи Україну. Та, як бачимо, Іран допомагає агресору не лише технікою, а й людьми.

Варто зазначити, що, ймовірно, іранських інструкторів на Херсонщині було набагато більше. Ще в кінці вересня почала з’являтися інформація про їхнє знищення Збройними силами України на півдні України.

Зокрема, телеграм-канал «Николаевский Ванек» декілька разів повідомляв про влучання ЗСУ в місця базування російських військ, серед яких були й іранці. Наприклад, 25 вересня було повідомлення про «приліт» в гуртожиток у селі Чулаківка Скадовського району. Серед загиблих, окрім рашистів, – приблизно 20 іранських інструкторів.  

Про ще одне влучання по «центру підготовки пілотів мопедів», цього разу в селі Гладківка (Голопристанська ОТГ), цей же телеграм-канал повідомив 11 жовтня. Автор каналу додає, що на об’єкті не лише перебували іранці – туди ще й заносили певну кількість дронів-камікадзе.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів