Автор: suspilne.media 21 Сентября 2022 09:00

На Херсонщині окупанти крадуть зерно та віджимають землю, тож фермери не збираються проводити осінню посівну кампанію

На Херсонщині окупанти крадуть зерно та віджимають землю, тож фермери не збираються проводити осінню посівну кампанію

Окупаційна влада разом з військовими РФ продовжують красти зерно з полів Херсонщини. Аграрії змогли провести весняну посівну кампанію в повному обсязі, проте тепер із майже 9 тисяч гектарів врожай збирають військові РФ, розповів «Суспільному» директор дослідного господарства «Асканійське» Віктор Найдьонов.

Чоловік після посівної кампанії змушений був виїхати через відмову співпрацювати з окупаційною владою. Також, за його словами, від усіх зобов'язань перед українськими партнерами колаборанти відмовилися.

«Зібрали врожай, який вони не сіяли, а сіяли ми, вивезли його на Крим і людям зарплату не заплатили. Я не знаю звідки пригнали 19 КамАЗів із причепами, і ними ж вивозили. Те ж саме зробили й орендовані землі», - розповів Віктор Найдьонов.

Орендованих земель у господарстві 460 гектарів, каже директор «Асканійського». За його словами, до власників паїв приходять колаборанти, які захопили землі дослідного господарства, і пропонують переписати на них договори оренди.

«Колаборанти, прикриваючись моїм ім'ям, агітують людей віддавати землі іншим. Це неправда, ніяких домовленостей зі мною не було», - каже чоловік.

Злочини в аграрному секторі Херсонщини фіксує поліція. Днями виявлено, що в Олешківській громаді представники окупаційної влади забороняють місцевим жителям збирати врожай зернових.

Заступник голови обласної ради Юрій Соболевський розповів, що деякі колаборанти продовжують відбирати землю у фермерів, які відмовилися співпрацювати з окупаційною владою, та шляхом рейдерства захоплюють підприємства.

«Є інформація про те, що вони продовжують грабувати фермерські господарства. І насправді земельні ділянки там є місцевих колаборантів, їхні прізвища ми знаємо. Знаємо й про окремі фермерські господарства, які захоплені. Уся ця інформація є, і після деокупації там будуть кримінальні провадження», - розповів Соболевський.

Зрозуміло, що за таких умов фермери Херсонщини не збираються проводити осінню посівну кампанію, каже депутат обласної ради Ігор Йосипенко. Немає насіння та палива, а головне - немає розуміння того, куди піде врожай.

Приєднуйтеся до нас:

День 218. 29 вересня. Що обговорюють херсонці в соцмережах

«Маленькими кроками звільняємо села, але кожна перемога полита кров'ю». Репортаж з передової на Херсонщині

Від мирного життя — спогади у фотоальбомі. Історія переселенців із села Таврійське на Херсонщині

На окупованій Херсонщині хірург торгує на ринку, аби не лікувати окупантів

«Знайти координати й вдарити по них»: як 18-річна жителька Херсонщини вираховує окупантів (фото, відео)