На деокупованій Херсонщині працюють 62 автомобілі швидкої допомоги

На деокупованій Херсонщині працюють 62 автомобілі швидкої допомоги

Автор: Євген Веселов 10 Февр. 2023 12:05

Від початку повномасштабного вторгнення Росії на Херсонщині вщент зруйновано 27 закладів охорони здоров’я – це 1 лікарня, 7 амбулаторій та 19 фельдшерських і фельдшерсько-акушерських пунктів. Пошкоджені 77 установ: 21 заклад, який надає медичну допомогу, 17 амбулаторій, 36 фельдшерських і фельдшерсько-акушерських пунктів та 3 інші медичні установи.

Але попри суттєві руйнування через російську агресію, медична сфера Херсонщини швидко відновлюється, повідомляє Херсонська ОВА.

Зі 163 медзакладів на деокупованій території Херсонської області наразі вже працюють 132 (81%).

Повністю відновлена робота Обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: зараз функціонують 3 станції, 7 підстанцій та 8 пунктів базування. Щоденно в області працюють 30-32 бригади швидкої медичної допомоги.

Область має 62 автомобілі швидкої. 24 з них були виділені нещодавно:

- 18 автомобілів на понад 27 млн гривень розподілило Міністерство охорони здоров’я (14 уже отримано);
- 1 позашляховик медицини катастроф для швидкої евакуації населення з віддалених районів надав Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України;
- 5 нових реанімобілів, оснащених сучасним медичним обладнанням, надійшли від глобальної ініціативи UNITED24 (1 реанімобіль), фонду «Фундації Олени Зеленської» (1 реанімобіль) та від компанії ТОВ «Епіцентр К» (3 реанімобілі).

Нашим медзакладам на постійній основі допомагають міжнародні організації та волонтери, що доправляють необхідні ліки та техніку, а фахівці проводять виїздні прийоми пацієнтів.

Окрім того, на Херсонщині функціонують 40 аптек. У 17 з них пацієнти можуть отримати лікарські засоби безоплатно або з доплатою за рецептом за програмою «Доступні ліки».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів