Модульні котельні: де в Херсоні планують реалізовувати пілотний проєкт

Модульні котельні: де в Херсоні планують реалізовувати пілотний проєкт

Автор: Євген Веселов 22 Май 2024 16:45

У Херсоні влада розпочала підготовку до нового опалювального сезону. Які новації передбачаються та що робити з проблемними питаннями, обговорювали на зустрічі з головами ОСББ.

Від 1 грудня 2023 року Херсонська міська військова адміністрація скасувала мораторій на відмову від централізованого опалення. Спеціальна комісія почала приймати документи від громадян, щоб уже в наступному опалювальному сезоні, 2024-2025 рр., дати людям можливість самостійно обирати, як вони будуть забезпечувати свої оселі теплом. Звичайно, дозвіл видається, якщо немає боргів перед теплопостачальним підприємством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди в Херсоні звернутися із заявою на відключення від централізованого теплопостачання

Наразі також обговорюється можливість переведення окремих будинків на опалення модульними котельними.

«Опрацювали варіанти установки модульної котельні на окремі багатоповерхові будинки в Херсоні. Це технічно зменшує витрати теплоносія та робить опалення для мешканців будинку значно дешевшим. Уже визначено можливості виконання робіт на одному з будинків, який буде пілотним проєктом для міста. Наразі доручено підтвердити наміри проєктним рішенням та кошторисними розрахунками», - повідомив начальник ХМВА Роман Мрочко.

Ідеться про побудову в Шуменському мікрорайоні модульної котельні на багатоповерхівку, де багато під’їздів. Якщо цей пілотний проєкт спрацює, уже за рік влада планує будувати наступні котельні.

«МВА проводить роботу, щоб зробити Херсон у перспективі більш енергонезалежним. Є донори, які готові встановлювати на дахах багатоквартирних будинків сонячні панелі. Планів є багато, але приступити до їх реалізації зможемо тільки тоді, коли ворога відженуть не менш ніж за 30 км від правого берега», - зазначив Роман Мрочко на зустрічі з головами ОСББ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині можуть запрацювати власні «міні-ТЕЦ»

Також на зустрічі голови ОСББ з Корабельного району піднімали питання стану будинкових лічильників тепла.

«Після опалювального сезону залишилося нерозв’язаним питання заміни теплових лічильників у будинках, які постраждали від затоплення. Мною поставлене завдання до 1 вересня замінити безплатно лічильники, які стоять на балансі КП "Херсонтеплоенерго". До цього ж часу треба вирішити питання з лічильниками, що на балансі ОСББ», - пообіцяв сприяння у вирішенні проблеми начальник ХМВА.

На головній світлині: приклад модульної котельні, яку можна використовувати для опалення зокрема й багатоповерхівок. Фото з відкритих джерел   

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів