Міський голова Херсона Ігор Колихаєв: другий день народження в полоні

Міський голова Херсона Ігор Колихаєв: другий день народження в полоні

Автор: Євген Веселов 08 Май 2024 13:20

8 травня міському голові Херсона Ігорю Колихаєву виповнюється 53 роки. Це його другий день народження в полоні: Колихаєва росіяни затримали 28 червня 2022 року в тимчасово окупованому Херсоні.

Як повідомляла «Гривна», 13 вересня 2023 року Міжнародний комітет Червоного Хреста офіційно підтвердив статус полоненого міського голови Херсона Ігоря Колихаєва. У Головному управлінні розвідки Міноборони України тоді ж заявили, що Україна має всі відповідні дані щодо полоненого мера міста.

Наразі за звільнення батька публічно бореться Святослав Колихаєв. Він був автором петиції про звільнення Ігоря Колихаєва, яка не набрала потрібну кількість підписів. Також він веде листування зі всіма правозахисними організаціями та спілкується зі ЗМІ.

Де перебуває саме зараз Ігор Колихаєв, невідомо. Колишній бранець Тарас Букрєєв у січні 2024 року розповів в інтерв’ю «Укрінформ» про свою зустріч з міським головою Херсона:

«Уперше я його побачив, коли нас вивозили з Херсона в Голу Пристань. В автозаку був і Колихаєв. Потім я бачив його в Гопрах у коридорі. А вже в Чаплинці я перебував з ним в одній камері з 30 жовтня до кінця листопада 2022 року, далі його вивезли у невідомому напрямку».

Як писала «Гривна», правоохоронці повідомили про підозри в пособництві державі-агресору трьом бізнес-партнерам Колихаєва.

Нагадаємо, 18 квітня 2022 року біля власного будинку в Херсоні росіяни затримали міського голову (2014-2020 років) Володимира Миколаєнка. Відтоді він перебуває в полоні. 8 квітня 2024 року бранцю Кремля виповнилося 64 роки. Також у полоні російських окупантів третій рік перебуває очільник Голопристанської громади Олександр Бабич.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів