Міністр МВС про Херсонщину: «Ми розмінували, туди знов щось прилетіло – треба ще раз розміновувати»
Фото з відкритих джерел

Міністр МВС про Херсонщину: «Ми розмінували, туди знов щось прилетіло – треба ще раз розміновувати»

Автор: Марина Поліщук 26 Май 2023 11:50

Третя частина території України на сьогодні є замінованою. Якщо точно, то йдеться про 174 тисячі квадратних кілометрів. При цьому територія Херсонщини взагалі замінована повністю. Про це розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Візьміть третину території України – це потенційно заміновані території. Щоб їх розмінувати, тут треба підходити з декількох сторін. Ми говоримо про забрудненість цих територій і скільки ворог знаходився в цих районах. Для прикладу, Київська область. Ми думали, що вона сильно замінована, потім виявилося, що Чернігівська ще більше була замінована, Харківська ще більше, а Херсонська область взагалі замінована вся», – зазначив він.

Клименко каже про квадратні кілометри мінних полів, про заміновані житлові будинки та адміністративні будівлі, які довелося розміновувати після звільнення правого берега Херсонщини. Тож у підсумку швидкість розмінування буде залежати від площі та інтенсивності замінування. Але на прикладі Херсонської області, яку росіяни щодня щільно обстрілюють, постає ще й проблема повторного розмінування.

«Скільки мін прилітає щодня на те ж узбережжя Херсонської області – ми знаємо, кожного дня надходять відповідні дані. І ці території треба буде заново обстежити. Тобто раз ми розмінували, туди знов щось прилетіло – треба буде ще раз розміновувати», – каже міністр.


Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Фото: Віталій Носач/РБК-Україна

За словами Клименка, міжнародні партнери надають Україні дистанційні машини механізованого розмінування – їх використовують для розмінування полів, зокрема й у південних регіонах.

«На кінець року ми очікуємо близько 35 таких машин – це тільки для МВС», – додав очільник він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ефективні помічники». Диво-роботи продовжують розмінування деокупованих регіонів (фото, відео)

Крім того, Кабмін, за словами очільника МВС, веде перемовини щодо надання додаткового спеціального транспорту для розмінування.

«І наша промисловість, сподіваюсь, у цьому році зможе надати більше таких транспортних засобів, які будуть використовуватись для розмінувань», – каже Клименко.

До речі, в Україні створили таку машину для розмінування на основі гусеничного екскаватора. Систему розробили в Кривому Розі, зараз машина проходить випробування, повідомив нещодавно «Мілітарний». Після цього вона має отримати відповідний сертифікат, що дозволить розробникам вийти на серійне виробництво.


Розроблена в Кривому Розі машина для розмінування на основі гусеничного екскаватора. Фото: Перший Міський телеканал. Кривий Ріг

За словами Ігоря Клименка, пріоритетним є розмінування трас під лініями електропередач. Ідеться про величезні ділянки, для розуміння – лише в Харківській області це 12 тисяч кілометрів. Зрозуміла й необхідність розмінування наших величезних полів. Але розмінувати все одразу немає ресурсу. Тим паче, що прифронтові території та прикордонні – під постійними обстрілами.

«Ця проблема буде обговорюватись в Брюсселі на зустрічі міністрів внутрішніх справ. Розмінування буде однією з головних тем, щоб світ розумів масштаби трагедії, яка у нас відбувається. Роботи попереду дуже багато, і масштаби ми навіть не уявляємо. А ще є ліси, є море, річки, які ми починаємо вже розміновувати», – констатував міністр МВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Через рік 80% населення України буде таким, як я. Без ноги». Репортаж з Великоолександрівської лікарні

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Можливе загострення епідемічної ситуації: яку небезпеку несе вода з Каховської ГЕС

Підрив ГЕС: у Німеччині жителі Херсонщини мітингували й донатили для допомоги постраждалим

Херсонського колаборанта Вадима Ільмієва окупанти затримали й звинувачують у крадіжці 26 млн рублів

Каховська ГЕС: як усе починалося. Велике будівництво сталінської епохи (фото)

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води