Миколаївські енергетики розповіли, в якому стані були пошкоджені окупантами мережі

Миколаївські енергетики розповіли, в якому стані були пошкоджені окупантами мережі
Автор: Євген Веселов 27 Ноября 2022 11:23

26 листопада Херсонщину підключили до електромереж Миколаєва. Про це розповів заступник міністра енергетики України Фарід Сафаров.

Сьогодні ж миколаївські енергетики розповіли про те, яку роботу довелось зробити, щоб у Херсона була можливість отримувати електроенергію:


«Ми ще навіть не закінчили рахувати збитки – стільки тут всього зруйновано, спаплюжено, розчавлено. Наїжаченими виглядають проводи, що лишилися на опорах, та багато й таких повітряних ліній, що висять без діла – розірвані, з пошкодженою ізоляцією, не можуть вони виконувати покладену на них функцію. Значної шкоди завдано і опорам ЛЕП, окремі виявилися перебитими прямим влучання снарядів.

Осягнути кошмар від того, що накоїли терористи, важко - стільки руйнувань зазнали житлова забудова та об’єкти критичної інфраструктури.

На звільнені від окупанта території в останній тиждень рушили всі наявні бригади АТ «Миколаївобленерго», а також залучені фахівці. Вони працювали практично без перепочинку, не знаючи вихідних та перерв на «несприятливі погодні умови». А між тим, через тривалі дощі під’їзні шляхи подекуди довелося організовувати насипом будівельного сміття, інакше важка спецтехніка просто не могла дістатися локації! Місили грязюку, тягнули кілометри проводів, піднімали опори, ремонтували траверси та замінювали пошкоджені ізолятори… Підганяла думка: скільки людей чекає на результат цієї роботи?!

Розуміючи нагальність та важливість відновлення даної електромережі, до процесу долучилися хто міг – Миколаївоблтеплоенерго надало техніку та своїх зварювальників, яким довелося працювати навіть під дощем; Тернопільобленерго виділив бригаду високовольтників для відновлення власне повітряних ліній. Попереду енергетиків йшли вибухотехніки – оглянути й за потреби знешкодити снаряди, що рясно усіяли нашу землю «завдяки» окупантам. Чимало таких небезпечних знахідок виявлено на території вздовж усієї повітряної лінії, що простягнулася на 23 кілометри.


І ось, замурзані, але задоволені, можемо сказати, що високовольтна лінія, що дозволить заживити споживачів Херсонщини, та без якої неможливо було б відновити водопостачання Миколаєва, готова до роботи! Ми б відкрили шампанське, але надто стомилися в процесі ремонту… Та й попереду справ ще більше ніж достатньо – тож святкуватимемо після Перемоги!» - йдеться у повідомленні.

Приєднуйтеся до нас:

До Миколаєва та області повертаються люди, але найбільша проблема для них – працевлаштування

«У деяких районах міста – жодної цілої хати»: Очаків потерпає від російських ракетних ударів

Командир батальйону «Цунамі»: «На Херсонщині нам траплялися окупанти, перевдягнуті в цивільне»