«Мене надихає незламний характер херсонців»: художник малює місто під обстрілами

«Мене надихає незламний характер херсонців»: художник малює місто під обстрілами
Автор: Світлана Білоус, suspilne.media 30 Янв. 2023 10:25

Фото, на якому херсонський художник Володимир-Вадим Чорний малює картину в середмісті Херсона під час обстрілів, стало популярним у  соцмережах. Роботу митець назвав «Херсон нескорений», пише «Суспільне».

Художник розповів, що творити навіть під обстрілами його надихнув факт нескореного характеру херсонців, а також спротив, який містяни давали окупантам.


Художник Володимир-Вадим Чорний малює місто під обстрілами. Фото: Віталій Богданов/Facebook

Чоловік говорить, що коли є натхнення, на обстріли не зважає. Коли починає працювати, оглядається, де воно прилетіло, чи летить. У процесі не звертає уваги, і тоді зовсім не страшно.

«Спочатку обстріли, потім було затишшя. Я поїхав, поставив етюдник і почав писати цю картину. Трапився вибух, і пішов дим, якраз у форматі моєї роботи. Там і фантазувати не було чого. Був потужний вибух, бо дим був дуже великий. Я більше орієнтувався, де сонце, який ракурс. Я можу писати там з 10 до 13, потім сонце міняє траєкторію і світить в очі», — говорить херсонець.


Картина «Херсон нескорений», автор Володимир-Вадим Чорний. Фото: Віталій Богданов/Facebook

Митець пригадує, коли писав картину, перехожі підходили, дякували та йшли. Затриматися поруч на площі Свободи не ризикували.

«На перший або другий день, коли я малював картину, до мене підійшов рятувальник. Він дуже зацікавився і сказав, що цей «Пункт незламності» скоро переїде. І він би хотів, щоб ці написи та символ ДСНС я намалював так, щоб було видно», — розповів художник.

За словами Володимира-Вадима, під час окупації натхнення не було. Чоловік намагався перш за все, не попадатися окупантам на очі.

«Уночі військові РФ світили прямо у вікна, ходили попід вікнами, стукали у двері. Хотіли когось виявити. Це дуже напружувало», — каже митець.


Художник Володимир-Вадим Чорний. Фото: Віталій Богданов/Facebook

Від 1990-х і до 2007 року Вадим жив в Італії, має там друзів. Тому з першого дня повномасштабного вторгнення і під час окупації він підтримував зв'язок з іноземними журналістами та розповідав про події в Херсоні.

«Мої друзі в Італії працюють на італійському телебаченні. Тільки почалася війна, вони не могли зрозуміти, що відбувається. І відразу зв’язалися зі мною. Від самого початку війни я їм висилав відео з подіями в місті Херсоні», — розповів Володимир-Вадим Чорний.

Краєвиди Херсона, особливо місцеві плавні, на своїх картинах до війни художник зображував часто. Після перемоги, говорить, планує подорожувати Україною та малювати її міста.

 

Приєднуйтеся до нас:

День 397. 27 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Повністю знищена школа та п’ятеро травмованих унаслідок вибуху мін за добу. Огляд основних подій на Херсонщині

Херсон позбувається російськомовних вивісок та реклами

Окупанти з дронів полюють на херсонських волонтерів

48 дітей, які жили тут, зникли. CNN – про викрадення окупантами херсонських дітей-сиріт