Фото, на якому херсонський художник Володимир-Вадим Чорний малює картину в середмісті Херсона під час обстрілів, стало популярним у соцмережах. Роботу митець назвав «Херсон нескорений», пише «Суспільне».
Художник розповів, що творити навіть під обстрілами його надихнув факт нескореного характеру херсонців, а також спротив, який містяни давали окупантам.
Художник Володимир-Вадим Чорний малює місто під обстрілами. Фото: Віталій Богданов/Facebook
Чоловік говорить, що коли є натхнення, на обстріли не зважає. Коли починає працювати, оглядається, де воно прилетіло, чи летить. У процесі не звертає уваги, і тоді зовсім не страшно.
«Спочатку обстріли, потім було затишшя. Я поїхав, поставив етюдник і почав писати цю картину. Трапився вибух, і пішов дим, якраз у форматі моєї роботи. Там і фантазувати не було чого. Був потужний вибух, бо дим був дуже великий. Я більше орієнтувався, де сонце, який ракурс. Я можу писати там з 10 до 13, потім сонце міняє траєкторію і світить в очі», — говорить херсонець.
Картина «Херсон нескорений», автор Володимир-Вадим Чорний. Фото: Віталій Богданов/Facebook
Митець пригадує, коли писав картину, перехожі підходили, дякували та йшли. Затриматися поруч на площі Свободи не ризикували.
«На перший або другий день, коли я малював картину, до мене підійшов рятувальник. Він дуже зацікавився і сказав, що цей «Пункт незламності» скоро переїде. І він би хотів, щоб ці написи та символ ДСНС я намалював так, щоб було видно», — розповів художник.
За словами Володимира-Вадима, під час окупації натхнення не було. Чоловік намагався перш за все, не попадатися окупантам на очі.
«Уночі військові РФ світили прямо у вікна, ходили попід вікнами, стукали у двері. Хотіли когось виявити. Це дуже напружувало», — каже митець.
Художник Володимир-Вадим Чорний. Фото: Віталій Богданов/Facebook
Від 1990-х і до 2007 року Вадим жив в Італії, має там друзів. Тому з першого дня повномасштабного вторгнення і під час окупації він підтримував зв'язок з іноземними журналістами та розповідав про події в Херсоні.
«Мої друзі в Італії працюють на італійському телебаченні. Тільки почалася війна, вони не могли зрозуміти, що відбувається. І відразу зв’язалися зі мною. Від самого початку війни я їм висилав відео з подіями в місті Херсоні», — розповів Володимир-Вадим Чорний.
Краєвиди Херсона, особливо місцеві плавні, на своїх картинах до війни художник зображував часто. Після перемоги, говорить, планує подорожувати Україною та малювати її міста.
День 397. 27 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах
Херсон позбувається російськомовних вивісок та реклами
Окупанти з дронів полюють на херсонських волонтерів
48 дітей, які жили тут, зникли. CNN – про викрадення окупантами херсонських дітей-сиріт