Мелітопольська міськрада припинила повноваження 7 депутатів-зрадників
Мелітопольська міська рада

Мелітопольська міськрада припинила повноваження 7 депутатів-зрадників

Автор: Євген Веселов 08 Сентября 2022 13:54

8 вересня відбулась позачергова 20-та сесія Мелітопольської міської ради.


24 депутати та міський голова одноголосно прийняли безпрецедентне рішення: достроково припинили повноваження 7-ми депутатів, які за 6,5 місяців повномасштабної війни та окупації Мелітополя особливо відзначились перед кремлівським тираном. Про це у своєму каналі у Телеграм повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров (https://t.me/ivan_fedorov_melitopol/526 ).


Список депутатів, які зрадили Україну та всіх її громадян:
1) Галина Данильченко
2) Андрій Хрущ
3) Тарас Генов
4) Андрій Румянцев
5) Олександр Фалько
6) Сергій Золотарьов
7) Дмитро Трухін


Стаття 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» має виключний перелік підстав, за якими депутат міської ради може достроково припинити повноваження:


1. Повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі:


1) його відкликання за народною ініціативою у встановленому цим Законом порядку;
3) припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
4) обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень;
5) обрання його депутатом іншої місцевої ради;
6) визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
7) набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі, або набрання законної сили рішенням суду, яким його притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, та застосовано покарання або накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
7-1) набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів чи активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави;
8) його смерті.


2. Повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково також за рішенням відповідної ради у зв'язку:


1) з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі;
2) з особистою заявою депутата місцевої ради про складення ним депутатських повноважень;
3) з несплатою аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Які саме підстави визначили у Мелітопольській міській раді, не повідомляється. Але саме рішення представники громади вітають. Можливо, йдеться про зайняття посади, яка не сумісна з нормами Конституції України, або набуття громадянства іншої країни, бо навряд є вже рішення суду по колоборантам, навіть якщо вони отримали підозри.


У цій новині цікаво й інше: Мелітопольська міська рада зібралася на сесію. Натомість органи місцевого самоврядування Херсонщини, яка теж знаходиться під тимчасовою окупацію, не збираються на засідання. Є норма, яка припиняє повноваження місцевих рад окупованих територій. Тож, скоріш за все, рішення Мелітопольської ради декларативне та політичне. Це психологічний тиск на інших колоборантів, сигнал до них, що ви будете позбавлені мандату.


Не так давно громадськість піднімала питання позбавлення зрадників, які мають статус Почесний громадянин міста Херсона, цієї відзнаки.


Херсонська міська рада тоді відповіла, що таке питання обов’язково буде розглянуто, але після завершення воєнного стану. Йшлося про позбавлення звання Почесний громадянин Юрія Ромаскевича.


Те, що у Херсонській міській раді питання очищення рядів депутатів актуальне, навіть не обговорюється. Крім найяскравіших зрадників – Сальдо, батько та син Семенчеви – можна додати ще мінімум 15 депутатів-колоборантів, яких треба позбавити мандатів. Така ж ситуація і в Херсонській обласній раді, де є Булюк та Репілевський, які публічно зрадили Україні.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів