
В Україні триває програма підтримки постраждалих внаслідок збройної агресії рф, пацієнтів з онкологічними або рідкісними захворюваннями та військових – медична евакуація за кордон. Нещодавно Міністерство охорони здоров’я України запустило сайт проєкту Medevac, де зібрана уся необхідна інформація про лікування українців у клініках світу.
Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.
Medevac – це програма, яка допомагає українським військовим та цивільним, постраждалим від війни, пройти високоякісне лікування за кордоном. Всі видатки за дороговартісне лікування взяли на себе уряди країн-партнерок Medevac, які приймають українських пацієнтів.
Днями стартував сайт проєкту, на якому зібрана вся необхідна інформація, зокрема:
- Про процедуру подання заявки;
- Критерії відбору пацієнтів;
- Перелік необхідних документів;
- Деталі транспортування.
З початку повномасштабного вторгнення в межах програми було евакуйовано понад 5700 українців. До закордонних клінік направляють дітей та дорослих, що постраждали від обстрілів, пацієнтів з новоутвореннями, рідкісними хворобами та військових.
Пацієнти отримують допомогу у медичних закладах майже 30 країн світу, зокрема у Німеччині, Норвегії, Нідерландах, Данії, Франції, Швеції, Австрії, Латвії та інших.
Медична евакуація здійснюється у співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Єврокомісії та ВООЗ. Шаблони потрібних документів і всі деталі програми лікування за кордоном можна знайти на сайті Medevac за посиланням.
Докладніше про проєкт Medevac, зокрема, як подати заявку, як отримати направлення та хто має право скористатися програмою у попередній публікації «Гривни» за посиланням нижче.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безоплатне лікування за кордоном через програму медичної евакуації: хто має право та які документи потрібні
Фото: МОЗ.