Медична «реформа» окупантів: на лівобережжі Херсонщини краще не хворіти
Ситуація з лікуванням цивільного населення на тимчасово окупованій частині Херсонщини жахлива. Нестача лікарів та ліків призводить до появи горе-медиків, які «лікують» населення нетрадиційними способами. А породіллям доводиться долати сотні кілометрів, щоб потрапити до пологового будинку.
На тимчасово окупованих територіях півдня України наростає кадровий дефіцит медиків. Лікарні, захоплені окупантами та перепрофільовані під госпіталі, переповнені пораненими російськими військовими, лікарів змушують працювати в декілька змін. Через відмову медиків співпрацювати окупанти намагаються зацікавити їх фінансовою винагородою, повідомляє Центр національного спротиву.
Через нестачу лікарів на «посади» в захоплені медичні заклади окупанти часто призначають або медиків із сумнівною репутацією, або взагалі випадкових людей, далеких від медицини – така собі медична «реформа». Причому такі випадки не виняткові – адже відомо, що вчителювати в деякі школи йшли прибиральниці, а, наприклад, «директором» херсонського театру окупанти призначили колишнього охоронця.
Замість лікування – гра на баяні
Нещодавно мережею поширилася інформація про те, як в окупованому селі на Херсонщині медик «лікує» пацієнтів грою на баяні. Курйозна, здавалося б, ситуація, але одночасно жахлива – від усвідомлення того, в яких насправді страшних умовах живуть люди на окупованій лівобережній частині області.
Так, у селі Червона Поляна призначений росіянами «головний лікар» «лікує» пацієнтів нетрадиційними методами. Відео, відзняте пацієнтами, опублікувала українська журналістка Інна Зелена.
«У селі, де живуть мої батьки, окупанти призначили головлікаря типу. Оце знач на відео лікування за китайською методикою. Намалював дві точки на колінках, дружина хворого масажувала точки, а лікар грав на гармошці. Я тільки сподіваюсь, що русню він лікуватиме так само», – повідомила під відео журналістка.
Кадр із відео
У коментарі «Українській правді. Життя» Інна Зелена розповіла, що цей лікар – колишній місцевий фельдшер Анатолій Карпов, який під час окупації вже встиг отримати російський паспорт.
«До нього ходили, бо він міг крапельницю поставити. А інших лікарів там не дуже є. Шкода, що через окупацію ці методики – це єдине, до чого люди мають доступ», – каже журналістка.
За її словами, Анатолій Карпов і раніше пропагував «нетрадиційну медицину», а саме рекомендував терти та нюхати часник для лікування COVID-19.
Працюють тільки два пологові відділення
Щодо надання медичної допомоги породіллям і новонародженим на окупованій частині Херсонщини – відомо, що там діють лише два пологові відділення. За 4 місяці цього року, за даними окупантів, на лівобережжі області народилося 289 дітей. Яка ситуація на окупованій частині Херсонщини з роботою пологових будинків, розповіло видання Novakahovka.city.
Окупанти надають дані лише по двох пологових відділеннях – у Генічеську й Скадовську, бо інші не працюють. Отже, за 4 місяці 2023 року 181 дитина народилася у пологовому відділенні при Генічеській центральній районній лікарні, 108 – при Скадовській центральній міській лікарні.
Тож якщо породілля проживає, приміром, у Каховці, то звідти її швидкою треба везти на пологи до Скадовська – а це приблизно 100 км. Адже, нагадаємо, жодна лікарня в Каховському районі не працює.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Лазурному окупанти «побудували» та «відкрили» амбулаторію, насправді відкриту ще у 2021 році
При цьому з 289 пологів 54 провели шляхом кесаревого розтину. Для порівняння, у 2020 році відсоток кесаревих розтинів у світі при пологах складав 21% (ВООЗ), а в Україні 25,1% (Державний експертний центр МОЗ).
Зазначається, що не в усіх випадках лікарі в окупації мають можливість прийняти пологи. Деяких породіль окупанти відправляють до окупованого Криму.
«В случае необходимости получения специализированной медицинской помощи мы маршрутизируем будущих рожениц в лечебные учреждения Крыма – с начала года мы направили на полуостров 33 беременных женщины», – заявили в окупаційному «мінздраві» області.
Видання нагадує, що в передвоєнному 2021 році на Херсонщині щотижня народжувалося приблизно 140-150 дітей.
Тэги:
Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного
«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки