Махінації та пропаганда: як окупанти фальсифікують

Махінації та пропаганда: як окупанти фальсифікують "вибори" на ТОТ Херсонщини

Автор: Юрій Лобачов 15 Мар. 2024 14:30

Сьогодні, 15 березня, на тимчасово окупованих українських територіях та всій росії стартували дні "голосування" на псевдовиборах президента рф. 

На ТОТ Херсонщини окупаційна пропаганда показує черги на "виборчих дільницях". А так званий обласний виборчком навіть зняв відеоролік про те, як у виборах допомагає росгвардія, доставляючи "комісії" за допомогою гелікоптерів та колісної бронетехніки.

Ці ж самі "росгвардійці" та інші військові формування й роблять "явку" на псевдовиборах. Як повідомляє рух "Жовта стрічка", у Генічеську окупанти силоміць змушують до голосування на виборчих дільницях.

"Повний треш в Генічеську, рашисти роблять обхід по квартирам та силоміць викрадають людей на фейкове голосування", - повідомили активісти "Жовтої стрічки". 

Також окупанти намагаються приховати масовий відтік населення з тимчасово окупованих територій. Як пише Центр нацспротиву, росіяни не знають точної кількості жителів. Через це вони к беруть за основу дані щодо населення до повномасштабної, й саме від цієї цифри будуть малювати явку у понад 70%, аби завищити кількість виборців.

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: Підготовка до псевдовиборів: російський виборчком повідомив про кількість "виборців" на лівобережжі Херсонської області

Підтверджує це заява так званого виборчкому на ТОТ Херсонщини про явку на "достроковому голосуванні", яка, за словами псевдоочільниці Марини Захарової, склала понад 58%. І якщо врахувати попередні заяви окупантів про кількість виборців на тимчасово окупованої території області - 468,5 тисяч, то в "президентських виборах" взяли участь понад 270 тисяч людей. І при тому, що наразі на лівобережжі Херсонщини, за даними ОВА, складає менше 150 тисяч осіб. Реальна кількість населення окупованої частини області суттєво менша, адже виїзд з ТОТ продовжується. 

Як зазначили в Центрі національного спротиву, такі махінації за задумом кремля мають додати легітимності “виборам” та створити картинку підтримки з боку місцевих окупації їх рідного краю. Проте цей фарс працює виключно лише на внутрішню аудиторію кремля.

Нагадаємо, що фарс під назвою псевдовибори триватимуть три дні - 15, 16 та 17 березня. Остання дата призначена "основним днем голосування".

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів