Магія з вати: майстриня з Олешків створює унікальні ялинкові прикраси

Світлана Русин, уродженка Олешків на Херсонщині, відроджує старовинну традицію виготовлення ялинкових прикрас із вати. Нині вона живе і працює в Херсоні, адже її рідне місто тимчасово окуповане.

Вже декілька років Світлана не лише створює унікальні іграшки, а й проводить майстер-класи, де ділиться своїм мистецтвом із іншими. Окрім цього, виручені з продажу та аукціонів кошти майстриня перераховує на підтримку Збройних сил України. Про це жінка розповіла «Суспільне Херсон».

«Спочатку робиться або звичайний дротик, який є, або можливо, такий дротик, більш яскравий. Клеїться обличчя й починається потроху обмотування ватою. Заготовка, де вже є взуття, рукавички, чоботи, клеяться з повітряного пластиліну або береться керамічна глина. Ти відриваєш шматок вати й починається магія», – ділиться секретами майстриня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співає сама й навчає інших: жителька Олешків підкорює Прикарпаття своїм талантом

Світлана вважає вату ідеальним матеріалом:

«Вата такий благодатний матеріал. Спочатку начебто здається, що ти не зможеш це зробити. Як можна зі шматка вати зробити щось таке? Але ні, все можливо».

Світлана захопилася прикрасами ще 2021 року, коли почала збирати колекцію ялинкових іграшок. Друзі та знайомі з різних куточків світу, зокрема з Норвегії, передавали їй унікальні екземпляри.

Жінка говорить, що навіть мріяла заснувати в Олешках музей.

Окрім ялинкових прикрас, Світлана створює розписані гільзи від снарядів, які також виставляє на аукціони. Один із таких виробів був присвячений Олешкам: на ньому зображені герб міста, козацький дзвін, плавні та інші символи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волонтерство, яке рятує життя: сестри з Олешків – про допомогу землякам в окупації

Світлана активно підтримує армію, зокрема підрозділ свого чоловіка, який зараз служить у ЗСУ.

«Я щаслива, тому що я просто не змогла б просто так сидіти й чекати. І кожен з нас, дійсно, завжди запитує: «Що ти зробив для цього?» Тому це – мій маленький вклад», – підсумовує майстриня.

Фото: Суспільне Херсон

Пов'язані записи

День 1061. 18 січня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Зараз для багатьох херсонців поїхати на міський цвинтар провідати могили рідних стало проблемою. Хтось виїхав і не був на цвинтарі багато років, а комусь, хто вдома, не дають це зробити…

Херсонська громада: контакти та алгоритм дій для постраждалих від російських обстрілів

Херсонська громада постійно перебуває під ворожими ударами. Чи не щодня у громаді є постраждалі, а також загиблі. У Херсонській МВА опублікували алгоритм дій для постраждалих внаслідок російських обстрілів: До відповідної…