Людей немає, а заклади – закриті: окупанти марять відкриттям курортного сезону в Хорлах

Людей немає, а заклади – закриті: окупанти марять відкриттям курортного сезону в Хорлах

Автор: Ян Ярчук 25 Июня 2024 16:45

Окупаційна влада має намір зробити селище Хорли, що в Каланчацькому районі, «федеральним курортом». Цікаво, як вони це собі уявляють, оскільки дійсно колись курортне село нині більше нагадує пустку.

Місцеві бази відпочинку окупанти перетворили на військові об’єкти, тому охочих відвідувати такий курорт немає.

Про це Центру журналістських розслідувань розповіли місцеві жителі:

«У 2022 році на пляжі відпочивали лише місцеві. Довгий час російські окупанти нікого взагалі не пропускали до Хорлів, оскільки вони перетворили це село на свою військову базу. І досі вони розміщуються на місцевих базах відпочинку. Росіяни встановили на дорозі до села блокпост і пропускали лише тих, хто має місцеву прописку. Зараз уже наче стали пропускати до села, але охочих їхати відпочивати до Хорлів щось не видно».

Заклади на пляжі закриті, звісно, бо ж немає відпочивальників. Та й, як пише Центр журналістських розслідувань, за словами самих окупантів, зараз у Хорлах з майже 900 мешканців залишилося лише близько 300. До того ж серед них чимала частина тих, хто переїхав сюди з Олешок і з інших окупованих регіонів Херсонщини.

Водночас окупаційна влада все ще марить відкриттям курортного сезону, та навіть більше – планує зробити Хорли «федеральним курортом».

Про це заявив у сюжеті одного з пропагандистських каналів Петро Мустіянович, гауляйтер окупованого Каланчацького району. Він зазначив, що для цього шукають інвесторів:

«Ми хочемо, аби це був федеральний курорт, спрямований або на патріотичне виховання, або реабілітаційне лікування. Напрямів багато. Яке вдасть просунути, таке й буде».

Пляж у Хорлах до повномасштабної війни. Фото: zhelezniy.com

Можна лише уявити про яке патріотичне виховання говорить окупаційна влада, очевидно про ще один майданчик для просування роспропаганди та інших наративів, якими росіяни отруюють українців на ТОТ.

Та знову ж таки, дуже сумнівно, що їм вдасться запустити хоч якийсь курортний сезон, оскільки за 2,5 роки окупації вони на це так і не спромоглися.

Фото: скриншоти з окупаційного сюжету (за винятком підписаного)

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів