
Херсонська дитяча обласна лікарня продовжує працювати попри постійні російські обстріли. У закладі як і раніше лікуються діти з хронічними захворюваннями, новонароджені з патологіями та діти з інфекціями. Водночас у часи війни до медзакладу поступають маленькі пацієнти з мінно-вибуховими травмами та пораненнями.
Про це «Суспільному» повідомила завідувачка першого педіатричного відділення Олена Примаченко:
«Під час війни багато звернень з пораненнями, з мінно-вибуховими травмами, але лишаються і хронічні хвороби. В нашому відділенні є пацієнти з цукровим діабетом, хронічними захворюваннями нирок, бронхіальною астмою, ревматоїдними артритами. Усі діти отримують допомогу безплатно».
Про наявність маленьких пацієнтів з травмами та пораненнями внаслідок злочинних дій російської армії розповіла і директорка Херсонської дитячої обласної лікарні Інна Холодняк:
«З моменту деокупації до лікарні поступили близько 200 дітей, які мали мінно-вибухові травми різного ступеня важкості. І завдяки кваліфікованим діям персоналу, жодна дитина не загинула».
За словами Інни Холодняк, лікарня забезпечена усіма медикаментами, обладнанням для обстеження і лікування. Вистачає і фахівців, хоча їхня кількість суттєво зменшилася. За словами директорки лікарні, наразі кількість персоналу складає третину від довоєнної кількості. Проте дефіциту кадрів не відчувається, адже на деокупованій частині Херсонщини і дітей зараз проживає набагато менше. Тим більше, що лікарня забезпечена фахівцями по всім спеціальностям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонська дитяча обласна лікарня потребує понад 50 млн гривень на облаштування підземної операційної
Водночас медики продовжують працювати у надскладних умовах. Окупанти постійно атакують лікарню різними видами озброєння. В усіх корпусах закладу пошкоджені вікна, дахи, посічені стіни. Також є зруйновані палати та медичні кабінети.
«У нас зруйнований неонатальний корпус, частково зруйновані комунікації. Ми спустили на нижні поверхи операційні та реанімаційні відділення», – повідомила Інна Холодняк.
Допомагають лікарні ліквідовувати наслідки обстрілів комунальні служби та волонтерські організації. І навіть під час ліквідації наслідків медустанова не зачиняється, медики продовжують надавати допомогу маленьким пацієнтам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ампутації, уламки в внутрішніх органах: поранення, з якими потрапляють діти до херсонської лікарні
Фото із соцмереж.