Львівські та канадські хірурги врятували херсонця, який постраждав від обстрілів

Львівські та канадські хірурги врятували херсонця, який постраждав від обстрілів

Автор: Марина Поліщук 04 Февр. 2023 17:15

Хірурги Центру реабілітації «Незламні» разом із канадськими колегами врятували херсонця, який постраждав під час ракетного обстрілу. Лікарі виконали 30 операцій, одна з яких – пересадка шкіри зі спини на голову. Надскладну операцію виконали в Польщі, повідомили у Львівській міськраді.

У будинок 55-річного Михайла на Херсонщині прилетіло дві ракети. Дружина загинула, а чоловіка з-під завалів дістав син. Внаслідок влучення у нього була розірвана щока, перелом руки та забої. Серед численних поранень – важкі опіки голови. Шкіри на черепі не лишилося.

Три тижні на межі життя та смерті Михайло провів у криворізькій реанімації. Далі його евакуювали до Національного реабілітаційного центру «Незламні» Першого медоб’єднання Львова.

Чоловік переніс майже три десятки операцій. Лікарям вдалося стабілізувати стан Михайла. Однак лишалася найбільша проблема – рана на голові. Її треба було терміново закрити м’язовою тканиною, інакше будь-якої миті мозок могла вразити смертельна інфекція.

У результаті потрібна була складна реконструктивна операція: пересадження тканин зі спини на голову. Допомогти львів’янам зголосилися канадійці, однак з’ясувалося, що вони в Україну приїхати не готові, а лише – до Польщі. Тож українські медики з пацієнтом вирушили туди, а саме – до клініки польського містечка Челядзь (від Львова – 400 кілометрів).

Операція тривала 12 годин. Українсько-канадська команда працювала як один механізм. Хірурги спершу відділили шмат найширшого м’яза спини, а потім пересадили його на оголений череп. Судини, розміром із людську волосину, зшивали під мікроскопом.

Втручання минуло успішно. За тиждень Михайло повернувся до Центру «Незламні» на реабілітацію. Попереду в чоловіка ще кілька косметичних операцій на обличчі. Він мріє, що зовсім скоро повернеться до нормального життя та улюбленої справи – музики.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів