Лугова у Варшаві презентувала проєкти відбудови Херсона

Лугова у Варшаві презентувала проєкти відбудови Херсона
Автор: Євген Веселов 18 Февр. 2023 17:03

Начальниця Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова взяла участь у міжнародному форумі REBUILD UKRAINE у Варшаві. Захід об’єднав представників міжнародних донорських і фінансових організацій, благодійних фондів, інвестиційних та будівельних компаній, а також державних структур і територіальних громад України. Мета – відбудова України. А тим часом російські пропагандистські ресурси, відслідкувавши, що Лугової нема у Херсоні, почали розносити інформацію, що українська влада та правоохоронці полишають місто та область. ХМВА довелось навіть розвінчувати цей фейк, пояснюючи, що всі на місті та працюють, а очільниця міста - у відрядженні.

Які проєкти презентувала Лугова

Як йдеться у повідомленні ХМВА, Галина Лугова презентувала проєкти з відновлення об’єктів критичної інфраструктури міста. Зокрема, увазі присутніх було представлено проект із реалізації сучасного навчально – виховного комплексу зі спортивним ухилом із забезпеченням потреб інклюзивної групи учнів.

Об’єднавши загальноосвітню школу № 9 та Херсонську гімназію №3, у місті планують утворити потужний комплекс для 1300 дітей. Новий комплекс матиме: навчально - виховні корпуси, дві спортивні зали, футбольне поле, біговий стадіон, басейн тощо.

Також на форумі було представлено проєкт із відбудови КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона».

Згідно з проектом, потребують завершення роботи з будівництва нового приміщення лабораторії питної води та оснащення її сучасним обладнанням і приладами.

Начальниця МВА презентувала і проєкт зі створення сучасного навчально-виховального комплексу для дітей з особливими потребами у Херсоні, а також будівництва житлового масиву на Таврійському мікрорайоні. Останній передбачає спорудження багатоповерхових будинків зі школами, садочками та лікарнями.

Окрім того, було представлено й ініціативу щодо будівництва ЦНАПів на території старостинських округів. За словами Галини Лугової, на сьогоднішній день вже є європейський благодійний фонд, який готовий побудувати 6 ЦНАПів за власні кошти, після того як обстріли міста будуть припинені. Ці ЦНАПи стануть також центром культурного розвитку громад.

Було презентовано також і проєкт із відновлення комунального пасажирського та спеціального транспорту громади.

Зокрема мова йде про тролейбусне та автобусне пасажирського сполучення в громаді, а також про спеціалізовану авто/мото техніку, що була викрадена окупаційною владою.

У рамках доповіді Галина Лугова розповіла і про втрати від ворожих обстрілів - це 1,5 тисячі пошкоджених житлових будинків, зруйновані медичні, освітні заклади громади тощо.

На форумі Херсонську міську територіальну громаду було нагороджено спеціальною відзнакою за активну позицію у відбудові та залучення інвестицій у громаду заради національного розвитку України.

Приєднуйтеся до нас:

Проблеми з кадрами та зруйновані лікарні. Як працюють медичні заклади на деокупованій Херсонщині

Повністю знищена школа та п’ятеро травмованих унаслідок вибуху мін за добу. Огляд основних подій на Херсонщині

Жителям звільнених територій уже виплачено понад 323 мільйони гривень грошової допомоги

Окупанти з дронів полюють на херсонських волонтерів