Лікаря-колаборанта з Мелітополя суд заочно засудив до 6 років позбавлення волі

Лікаря-колаборанта з Мелітополя суд заочно засудив до 6 років позбавлення волі

Автор: Марина Поліщук 10 Янв. 2023 16:45

У Запорізькій області лікарю-колаборанту винесли заочний вирок. Як повідомляє Запорізька обласна прокуратура, чоловіка визнано винним у колабораційній діяльності та засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Видання Мелітополь.City зазначає, що йдеться про колишнього депутата Мелітопольської міської ради та екс-головного лікаря першої міської лікарні Мелітополя Миколу Андроса.

Від перших днів окупації цей лікар-кар'єрист вирішив піти на адміністративну посаду. Колишньому члену Партії регіонів, а потім партії «Наш край» Миколі Андросу окупаційна військово-цивільна адміністрація фактично довірила управління всією медициною до приїзду гастролерів з ДНР та Росії.


Микола Андрос. Фото: mltpl.city

Андрос особисто відповідав за прийом військовослужбовців армії Росії в лікарняні покої. Він же стежив за перебігом лікування поранених колаборантів, пише видання.

І весь цей час за діяльністю зрадника стежили Мелітопольська окружна прокуратура та Мелітопольське міськрайонне управління поліції. У порядку спеціального судового розгляду лікаря визнано винним у колабораційній діяльності та засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна.

«Прокурори в суді довели, що в лютому 2022 року в умовах воєнного стану чоловік пішов на співпрацю з ворогом та погодився очолити медичний заклад, підконтрольний окупаційній адміністрації. Його призначено «головним лікарем» так званої Мелітопольської обласної лікарні, створеної представниками окупаційної влади в тимчасово захопленому Мелітополі», - йдеться в повідомленні пресслужби прокуратури.

Після призначення Андрос активно забезпечував діяльність комунального підприємства медичної сфери. Наразі засуджений перебуває у всеукраїнському розшуку.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів