Сміх, позитивні емоції – це те, чого так не вистачає дітям, які проходять процес лікування. Аби підтримати малечу, а також їхніх батьків, медзаклади Херсона та Миколаєва відвідують лікарняні клоуни. Свою місію вони вбачають у тому, аби викликати посмішку на дитячих обличчях.
Хто ж такі ці лікарняні клоуни? Це представники різних професій, які пройшли Школу лікарняних клоунів та тепер відвідують та розважають дітей у лікарнях.
У простому житті вони фінансисти, приватні підприємці, студенти, бухгалтери, продавці, баристи та дитячі бібліотекарі, а у вихідні – клоуни з червоними носами.
Про реалізацію проєкту розповіли на сторінці Південної стратегії розвитку Southern Development Strategy. Зазначається, що в Миколаєві успішно завершився проєкт Школи лікарняних клоунів, реалізований командою «Червоні Носи» з Рівного. Це дозволило розширити рух лікарняних клоунів на два нові міста – Миколаїв та Херсон.
«В умовах постійного стресу та невизначеності, діти та їхні батьки стикаються з посиленими емоційними викликами, що впливає на процес лікування. Підтримка, яку надають лікарняні клоуни, сприяє зниженню рівня тривожності та стресу у дітей», – зазначає очільниця ГО «Лікарняні клоуни «Червоні носи» Наталія Микита.
Випускниками Школи стали 13 клоунів, які пройшли навчання, 29 медичних працівників долучились до реалізації проєкту.
«У Херсоні у цьому є велика потреба. У херсонських дітей багато психологічних, емоційних проблем. Головне – це щасливі дитячі очі, коли їх переповнюють емоції», – розповідає Максим, який вирішив доєднатися до руху лікарняних клоунів.
Кожна команда вже здійснила декілька візитів до лікарень після завершення проєкту. Загалом близько 300 дітей і батьків вже змогли зустрітись з клоунами.
«Наша місія – принести світло і позитив у серця дітей, які проходять лікування в лікарнях. Через гру, жарти та емоційні взаємодії ми допомагаємо зменшити стрес та тривогу, покращуємо настрій та сприяємо швидшому одужанню», – пишуть на сторінці проєкту у фейсбук.
Клоуни залучають дітей до ігор, малювання, розважають та, найголовніше, викликають щирі посмішки у малечі, що допомагає пришвидшити процес лікування.
«Такі заходи дуже потрібні дітям, особливо у лікарні, коли вони хворіють, сумують», – говорить Олена, яка з онукою перебуває у лікарні.
Фото: зі сторінки Південної стратегії розвитку Southern Development Strategy
Тэги: