Куплю місце у черзі на переправу – реалії життя окупованого Херсона

Куплю місце у черзі на переправу – реалії життя окупованого Херсона

Автор: Євген Веселов 07 Сентября 2022 16:23

Після того, як Антонівський автомобільний міст через Дніпро та міст через дамбу Каховської ГЕС перестали функціонувати, єдиний варіант дістатися іншого берега – по воді. З річпорта та з набережної Херсона курсують катери та річкове таксі до Олешок та Голої Пристані, а для автотранспорту є поромна переправа біля Антонівського мосту.


Проблеми зі сполученням між лівим та правим берегами вже спричинили зростання цін та дефіцит пального, а низька пропускна здатність поромної переправи – шалені черги.


У соціальних мережах навіть з’явилася група «Переправа Херсон». Причому не одна. Люди обговорюють довжину чергу, те, як ходить пором та вартість альтернативних переправ.


Все частіше у чатах можна побачити пропозицію: «Куплю місце у черзі на переправу». Тож, якщо є запит, то, скоріш за все, є й ті, хто таку послугу надає. Вартість послуги відрізняється, це може бути й 2000 грн, й 200 доларів. Зазвичай платити готові люди, які планують далі прямувати на Запоріжжя та підконтрольну територію.


Перевізники, які пропонують послуги евакуації до Запоріжжя чи Одеси, в своїх оголошеннях почали вказувати додаткову опцію: «стою вже в черзі на переправу». Бо від цього залежить тривалість дороги. У черзі можна простояти від доби до трьох. Проте у самій Василівці (блок пост на виїзд з тимчасово окупованої території) черги поменшали. В останні дні здолати весь маршрут можна за один день. Вся черга перемістилася до Антонівського мосту.


Також в мережі з’явилася інформація про ще одну робочу переправу на Нефтегавані до Голої Пристані, яку використовують для перевезення машин з паливом, а також російської воєнної техніки. Кажуть, що вартість переправи легкової автівки 2000 гривень, але якихось правил нема. Тож, як повезе: буде зайве місце – візьмуть, ні – чекати наступного порому.


Ще раз зауважимо, всі складнощі зі сполученням двох берегів Дніпра виникли через напад росії на Україну та окупацію Херсонщини. ЗСУ, щоб звільнити захоплені території, потрібно відрізати окупантів від постачання техніки, зброї, живої сили. Саме тому під вогневим контролем знаходяться всі транспортні артерії через Дніпро, а також переправи росіян в інших містах.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів