Кримський «суд» засудив військового пенсіонера з Генічеська до 8,5 років позбавлення волі

Кримський «суд» засудив військового пенсіонера з Генічеська до 8,5 років позбавлення волі

Автор: zmina.info 17 Февр. 2023 16:00

У тимчасово окупованому Криму Джанкойський районний суд 17 лютого засудив колишнього капітана корабля ВМСУ «Славутич» Олексія Кисельова (на фото). Нагадаємо, його затримали влітку минулого року в Генічеську, де він проживав. Військового пенсіонера, волонтера та цивільного активіста звинуватили в нібито організації «морської блокади Криму» шляхом перекриття Керченської протоки та участі в неіснуючому незаконному збройному формуванні «батальйоні ім. Номана Челебіджіхана».

Так звана суддя Ліліана Соловйова визнала офіцера винним і призначила йому покарання у вигляді 8,5 років позбавлення волі з відбуванням першого року у в’язниці, а решту строку - у колонії суворого режиму. Про це пише Центр прав людини ZMINA, посилаючись на видання «Кримський процес».

Під час дебатів представник державного обвинувачення попросив «суд» позбавити українця волі терміном на 10 років. Захист має намір оскаржити цей вирок у суді апеляційної інстанції.

Як розповів громадському об’єднанню «Кримська солідарність» російський адвокат Олексій Ладін, слідчі звинуватили чоловіка в тому, що він привіз батальйону мішок картоплі й мішок моркви та був одним із організаторів так званої «морської блокади» Криму. 

«Слідство вважає, що блокада мала б відбутися за допомогою невеликого катера, який сам Кисельов та інші свідки називають філюгою. Кисельов навчав капітана цієї філюги, який зрештою виявився провокатором ФСБ, виходу та входу у м. Генічеськ. Це човен використовувався для риболовлі, видобуванню водоростей та для перевезення відпочивальників на острів Коса Бірючий під час курортного сезону. Той екіпаж, який очолив провокатор ФСБ, розбігся. Цей провокатор в кримінальній справі фігурує як таємний свідок “Петро Петров”. Очевидно, що в нього було завдання відзняти відеозапис та доставити його в ФСБ», – розповів захисник.   

Ладін вважає, що «Петро Петров» мав би направити човен у територіальні води РФ, щоб за допомогою тросів учинити терористичний акт, перевернувши паром. Утім, як пояснив свідок у справі – механік човна розповів, що солярки у філюзі було 40 літрів. З такою кількістю пального вона не могла зайти в територіальні води Росії, ба навіть у Керченську протоку. 

«Петро Петров» під час засідання надав уже інші покази, заявивши, що вони мали б скинути троси в Азовському морі, а Кисельов мав би розрахувати розу вітрів та течію, щоб течія винесла ці троси в Керченську протоку, щоб перегородити її», – додав свідчення таємного свідка ФСБ. 

Нагадаємо, 22 липня росіяни викрали в Генічеську на Херсонщині волонтера та екскомандира корабля «Славутич» ВМСУ Олексія Кисельова. Відомо, що його катували струмом та били протягом 4 днів у професійно-технічному училищі № 17 Генічеська, де базувався підрозділ Росгвардії.

Через п’ять діб його перевезли до Сімферополя в будівлю «кримського управління ФСБ», де продовжили знущання та тортури. Тільки після цього слідчий ФСБ провів офіційне затримання та відкрив кримінальну справу.

29 липня незаконний Київський райсуд Сімферополя заарештував його на два місяці.

Під час судового слідства підсудний заявляв про те, що до нього застосовувалися тортури. Один зі свідків повідомив, що не може стверджувати, чи був Кисельов членом незаконного формування. А інший свідок звинувачення визнав, що підписав складені співробітником слідчих органів свідчення, не читаючи їх.

За даними Кримської правозахисної групи, у 2022 році за звинуваченням в участі в батальйоні імені Номана Челебіджіхана в Криму позбавлено волі щонайменше 15 осіб, зокрема громадян України, викрадених російськими військовими на півдні України після 24 лютого 2022 року.

Нагадаємо, офіційною причиною переслідування обвинувачених у Криму за ч. 2 ст. 208 КК РФ («участь у незаконному збройному формуванні, яке діє в цілях, що суперечать інтересам Російської Федерації») є те, що вони не з’явилися добровільно до силових структур РФ і не заявили про свою участь у «кримськотатарському добровольчому батальйоні ім. Номана Челебіджіхана». Оголошеним слідством доказом діяльності батальйону проти інтересів РФ є інформація зі ЗМІ, що метою створення батальйону була деокупація Криму.

1 червня 2022 року Верховний суд РФ визнав «терористичним» і заборонив на території РФ «кримськотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджіхана».

21 липня 2022 року ФСБ Росії додала «кримськотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджіхана» до списку терористичних організацій. Затримані в цих справах повідомляють про застосування тортур з метою домогтися від них неправдивих свідчень проти себе.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів