У серпні було проведено онлайн-дослідження інформаційної поведінки херсонців, яке показало, як жителі громади шукають та споживають новини, а також на які джерела інформації вони найбільше покладаються.
Онлайн-опитування тривало з 8 по 24 серпня, і в ньому взяли участь 401 респондент. Метою було з’ясувати особливості поведінки херсонців в інформаційному полі.
Про деталі результатів дослідження розповіли на сторінці Фонду громади міста Херсон «Захист».
Так, під час опрацювання результатів було визначено інформаційні звички херсонців, зокрема, як часто і де вони шукають новини, а також які теми є для них найбільш актуальними.
Опитування показало, що більша частина респондентів перевіряє новини декілька разів на день (53%). Майже чверть (26%) перевіряє щогодини, а 17% обрали відповідь «1-2 рази на день».
Найпопулярнішим джерелом новин серед херсонців є телеграм-канали – їх використовують 94% опитаних. До інших важливих джерел належать особисті розмови з друзями та родичами (57%), YouTube-канали (36%), Facebook (35%) та інтернет-сайти (34%).
Найбільше респонденти згадували такі канали, як «Х*евый Херсон» (77%), «Херсон: Война без фейков» (61%) та «Николаевский Ванёк» (57%). Офіційні ресурси, зокрема телеграм-канали місцевих органів влади, використовують приблизно 20% респондентів.
Ті, хто проживають в Херсоні, частіше використовують офіційні ресурси, зокрема, телеграм-канали ОДА-ОВА (26%) та міської військової адміністрації (31%) щодня переглядають значна кількість опитаних. У порівнянні з цим, херсонці за межами громади рідше звертаються до цих джерел. Згідно з їхніми відповідями, то херсонці, які живуть за межами громади, частіше отримують інформацію про Херсон через особисті контакти (66%).
Серед тем, що найбільше цікавлять херсонців, цілком очевидно, є обстріли (82%), життя громади (71%), тривоги (41%), соціальні послуги (34%), можливість отримання гуманітарної допомоги (33%).
Опитані херсонці, які живуть за межами громади, частіше шукають інформацію про обстріли (88% до 78% жителів міста) та життя в громаді (84% до 62%), а також про відновлення та відбудову (38% до 30%).
Високий інтерес до інформації про відновлення та відбудову серед тих, хто наразі живе за межами громади, може бути пов’язаний з тим, що вони хочуть знати про поліпшення умов для можливого повернення.
Не зважаючи на загальну доступність інформації, значна частина респондентів відзначила брак інформації про гуманітарну допомогу (35%), соціальні послуги (34%) та відновлення (29%). Херсонці, які перебувають за межами міста, частіше згадують про брак інформації щодо відшкодування (32% до 24%) та відновлення (37% до 23% жителів міста).
Водночас у Фонді громади міста Херсон «Захист» прокоментували, зіставлення інформації, яку херсонці шукають на офіційних каналах, та якої їм вистачає, показує, що вони отримують достатньо даних з офіційних каналів, навіть швидше, ніж її шукають.
«Це свідчить про те, що багато інформації вже відомо, або що вона успішно поширюється іншими методами, ніж офіційними каналами. Брак інформації наявний лише про отримання гуманітарної допомоги, де лише 39% опитаних зазначило, що її вистачає (хоча лише 33% шукають цю інформацію). Також лише 47% знаходять достатньо інформації про відшкодування житла (а 25% шукають)», – йдеться у роз’ясненні.
Головне фото ілюстративне, Unsplash, інфографіка у тексті – Фонд громади міста Херсон «Захист»