13 серпня цього року Державне бюро розслідувань прозвітувало про те, що було припинено схему із збирання поборів за «швидкий» та позитивний розгляд заявок на перетинання лінії зіткнення громадянами України. Нагадаємо, що відповідно до діючого порядку українці мають подавати відповідні заявки, які розглядаються уповноваженими особами та на їх основі формуються відповідні списки для черги на в’їзд на окуповану територію.
Спритні «ділки» Запорізької ОВЦА, міської ради, а також правоохоронних органів організували злочинну схему отримання неправомірної вигоди за «швидкий» та позитивний розгляд таких заявок. Саме про припинення цієї схеми правоохоронці відрапортували:
«13 серпня працівники ДБР провели понад 20 обшуків у: Запорізькій ОВЦА, міській раді, правоохоронних органах області, у тому числі у осіб, які можуть бути причетні до цієї злочинної схеми.
З-поміж іншого слідчі ДБР затримали одного із посередників «на гарячому» у момент передачі коштів у сумі 1 400 дол. США за «позитивний» розгляд заяви особи».
Вже тоді активна громадськість висловила сумніви в тому, що ця брудна «схема» дійсно перекрита, адже зрозуміло, що без впливових покровителів такий злочин не міг виникнути.
І виявилося, на жаль, як в воду дивилися. 27 серпня вже Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції повідомив про викриття ще однієї групи злочинців у Запорізькій області, які спеціалізувалися на «продажу» безперешкодного та швидкого проходження фільтраційних заходів із подальшим включенням осіб або транспортних засобів до відповідних списків та надання дозволу щодо виїзду на тимчасово непідконтрольну територію України.
«Оперативники управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області та слідчі слідчого управління обласної поліції під процесуальним керівництвом Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя заблокували корупційну схему проходження громадянами фільтраційних заходів та встановили причетних до неї осіб. Серед них – посадовці органів виконавчої влади та цивільні особи, що виконували роль посередників.
Відповідно до «схеми», фігуранти вимагали кошти за безперешкодне та швидке проходження фільтраційних заходів із подальшим включенням осіб або транспортних засобів до відповідних списків та надання дозволу щодо виїзду на тимчасово непідконтрольну територію України. За місце в списку громадяни платили від 500 до 1500 доларів США з особи, а за транспортний засіб – від 700 доларів США.
26 серпня оперативники УСР та слідчі ГУНП, за силової підтримки КОРД, на території фільтраційного центру затримали двох посередників, у яких вилучили 13 200 доларів США та 50 000 гривень, отриманих цього дня як неправомірну вигоду від 12 осіб. Частину зазначених коштів затримані повинні були передати посадовим особам.
У фігурантів також вилучили списки осіб, які вже виїхали або планують виїхати на тимчасово окуповану територію, після проведення фільтраційних заходів, із зазначенням сум неправомірної вигоди, та позначок щодо сплати. Крім того, за місцем мешкання затриманих вилучили 69 900 доларів, 7650 євро, 50 000 гривень, «чорнові» записи» - йдеться у повідомленні правоохоронців.
У цій ситуації викликають обурення не тільки дії продажних чиновників, які у скрутні для всієї країни часи заробляють на людському горі, але є й питання до правоохоронних органів.
Чому після кожної їх «перемоги» над корупцією, вона множиться ще більше, хоча повинно бути навпаки? Що ще повинно відбутися у країні, щоб чиновники і відповідні органи згадали, що вони наймані працівники у народу, а не їх господарі?