29 серпня Збройні сили України перейшли в наступ на багатьох напрямках на півдні нашої країни, зокрема на Херсонщині. Про це повідомила керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.
Напередодні цієї події, яка, найімовірніше, стане переломним моментом в ході цієї війни, поважне американське видання The New York Times опублікувало статтю під назвою «Україна зважує ризикований наступ, щоб вийти з глухого кута», пише zn.ua.
Американські журналісти пишуть, що в разі невдалого контрнаступу Україна ризикує втратити підтримку Заходу.
На думку деяких іноземних експертів, Україна вдало використовує західну зброю проти окупантів, але не готова до повноцінного контрнаступу. Зокрема, за словами оглядача з питань оборони, професора Ексетерського університету Джонатана Маркуса, незважаючи на те, що ЗСУ обрали дуже правильну й ефективну тактику з виснаження та роззброєння ворога шляхом точкових ударів по військових складах, скупченню техніки, логістичних сполученнях та живій силі, усе ж таки ЗСУ не мають достатньо людських ресурсів, щоб перейти в повноцінний контрнаступ на півдні.
«Проблема полягає ось у чому: ви можете як завгодно підготувати собі поле бою, але для початку успішного наступу потрібна перевага в живій силі «три до одного»: щоб на одного солдата оборони припадало троє в атаці. Українці на півдні не лише не мають такого рівня переваги, а й, на мою думку, в них немає достатньо вишколених, натренованих, маневрених сил для того, щоб розпочати такий наступ», - заявив Маркус в інтерв’ю BBC.
Тим не менш, Володимир Зеленський схиляється до того, що найближчими місяцями здійснити його необхідно, оскільки затягування війни піде на користь Росії, яка за цей час зможе анексувати тимчасово захоплені території, пише NYT.
На думку американських журналістів, Україна ризикує за будь-якої з двох гіпотетичних ситуацій. Якщо ЗСУ не почнуть активно наступати й лише будуть завдавати дальні ракетні удари в тил противника, Росія зможе мобілізувати більше особового складу та скористатися втомою Заходу від важкої зими. У той же час, якщо українські воїни підуть у контрнаступ, але зазнають невдачі, країни-партнери можуть знизити активність збройної підтримки Києва. А це означатиме перевагу РФ на полі бою і війну, яка триватиме роками.
За даними NYT, між українськими політичними та військовими лідерами існують певні розбіжності. Перші прагнуть великої перемоги, а другі хочуть переконатися, що мають достатню кількість військ і бойову міць перед проведенням великого наступу.
На думку журналістів, Президент України вважає, що спробу контрнаступу варто розпочати до настання важких погодних умов, які суттєво обмежать можливості просування армії в сільській місцевості. Путін навпаки намагатиметься максимально «заморозити» війну та поступово знищувати українців, завдаючи дальніх ударів доти, доки не виснажить ЗСУ остаточно.
У NYT підкреслюють, що для російського президента навіть часткова втрата території в результаті контрнаступу ЗСУ означатиме ганебну поразку, оскільки Росія і так не змогла захопити жодного великого населеного пункту з початку липня, розчаровуючи навіть найпалкіших прихильників війни.
Тэги: