Коли аліменти сплачують діти

Автор: Виталий Яшков 11 Апр. 2018 14:18

Стаття 51 Конституції України встановлює, що повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків

Непрацездатними визнаються особи, котрі досягли пенсійного віку (чоловіки – 60 років, жінки – 55 років) та інваліди I, II та III груп. Необхідність матеріальної допомоги визначається в кожному конкретному випадку в залежності від матеріального становища батьків. До уваги береться отримання батьками пенсії, державних пільг, субсидій, наявність майна, що може приносити дохід тощо. Розмір аліментів визначається в судовому порядку в залежності від матеріального та сімейного становища батьків і дітей. Сплачувати потрібно щомісяця в твердій грошовій сумі.

«Неможливо змусити дорослих повнолітніх дітей любити й поважати своїх батьків: любов, доброта, порядність, чесність є етичними поняттями, а не юридичними, – зазначає керівник Херсонського управління юстиції Костянтин Хутковський. – Проте в Сімейному кодексі України є стаття 202. У ній визначено, що повнолітні донька або син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними й потребують матеріальної допомоги. Таким чином батькам надається право звернутися до суду за примусовим стягненням аліментів зі своїх синів і доньок».

Держслужбовці підкреслюють, що стягувати кошти можна лише з повнолітніх дітей. За ухилення від сплати аліментів може бути описане майно, заборонені виїзд за кордон, керування автотранспортом, полювання.

Наразі на Херсонщині в органах державної виконавчої служби на виконанні перебуває 22 документи про стягнення аліментів на користь батьків.

До речі, в Сімейному кодексі України прописаний єдиний випадок, коли діти можуть не утримувати власних батьків: якщо мати або батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції в Херсонській області

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів