Кім про евакуацію з прифронтових районів Миколаївщини: «Ледь не палками виганяємо»

Кім про евакуацію з прифронтових районів Миколаївщини: «Ледь не палками виганяємо»

Автор: Михайло Штекель, «Радіо Свобода» 02 Июля 2022 15:47

Останні дні Миколаїв усе більше й більше обстрілюють ракетами. Нагадаємо, 29 червня окупанти поцілили в п'ятиповерховий житловий будинок, загинуло 8 людей. 

Як живе місто під такими загрозами? Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» розповів голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім. 

– Як ви оцінюєте безпекову ситуацію на Миколаївщині? Які виклики стоять перед регіональною владою, з якими проблемами стикаєтесь?

– У нас одна ключова проблема – це безпека людей. Вирішувати ми її можемо лише опосередковано, тому що обстріли в нас щодня. А люди вже звикли до війни, не завжди дослухаються до порад. Сьогодні були, наприклад, прильоти дванадцяти ракет, але в нас нуль жертв. Велике дякую.

А от п’ятеро людей постраждали поза межами Миколаєва, в області, від інших обстрілів на лінії зіткнення. Це основна проблема, з якою ми стикаємось і працюємо щодня.

– Як проходить евакуація людей із прифронтових селищ?

– Ми вивезли звідти всіх, хто цього хотів, а тепер ледь не палками виганяємо решту. Вони відмовляються, підписують документи про відмову, не хочуть їхати звідти. Нам доводиться туди їздити, привозити їжу, вмовляти, щоб вони евакуювалися.

Але деякі відмовляються навідріз залишати свої домівки, що опинилися на лінії зіткнення. Можливість їх вивезти є, і пропозиції від нас також є. У нас достатньо транспорту та людей, які цим займаються.

Є евакуація і в Миколаїв, і в інші регіони України, і за кордон. Ми перевозимо в Миколаїв, потім служби розбираються, хто куди може поїхати. Усередині регіону, за межі регіону, у нас є партнерські відносини з іншими областями та країнами. Вони приймають наших людей і готові там допомагати.

– Близько місяця тому ви закликали мешканців двох окремих районів Миколаєва, Інгульського та Корабельного, поїхати зі своїх квартир. По місту тоді стріляли ствольна артилерія. Чи досі це актуальна загроза?

– Це досі актуальна загроза, російська армія дістає до цих об’єктів. Хоча ми відбили ту артилерію, але все одно вони дістають. Тому так, якщо є можливість, переселяйтеся. Хоча б тимчасово в більш безпечні райони.

– Наскільки обстріли Миколаєва протягом останнього місяця були щільними та руйнівними для міста й регіону?

– В останній місяць обстріли були дуже різнорідними, а ось в останні дні була велика кількість ракет – 10, 12 за раз. Вони вражають здебільшого цивільну інфраструктуру, поля копають.

Ось 29 червня було влучання в п’ятиповерхову будівлю, 7 людей загинуло (за остаточними даними загинуло 8 осіб, про це стало відомо після інтерв’ю. – Прим. ред.).

Але решта ракет прийшлись мимо. Якщо б вони всі влучили, жертв було б набагато більше.

– Декілька тижнів тому російська армія влучила ракетами в зерновий термінал на території Миколаївського порту. Чи досі в порту знаходиться зерно, а також іноземні судна, що виявилися заблокованими після вторгнення?

– Нащо всім знати де знаходяться судна та зерно? Судна розосереджені, вони перекрили доступ через акваторію до міста для того, щоб ворожі кораблі не могли пройти. Зараз тривають перемовини щодо можливості виходу суден з порту, але зараз все заміновано і це не можливо.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів