Ворог, як і прогнозувалося, активізувався у День Незалежності. За добу окупанти обстріляли 58 населених пунктів, було оголошено 189 тривог в областях України та в Києві.
Тривоги
Як зазначається у інформації волонтерської ініціативи “Мапа тривог”, 189 тривог - це абсолютний «рекорд» за весь час повномасштабного вторгнення. Попередній рекорд - 109 тривог було оголошено 23 квітня в переддень Великдня.
Найдовшими тривогами були: у Запорізькій області (14 годин), Дніпропетровській області (13 годин), Харківській області.
На Луганщині сигнал тривоги взагалі не замовкав.
У Києві сигнали тривоги почали звучати з самого ранку з періодичністю від 30 хвилин до години. Сирени були чутні в кожному районі аж до вечора. Загалом у столиці сигнал сирени включали сім разів.
У західних областях України сирена звучала від шести разів до 12 разів у Полтавській та Кіровоградській областях.
7 тривог лише на Херсонщині!
На мапі повітряних тривог України, Херсонщина тривалий час залишалася областю, де не оголошувалися повітряні тривоги (область на мапі не червоніла) та не діяло загальноукраїнське інформування про небезпеку. Натомість з 14 серпня у додатку «Тривога!» знову почали з’являтися повідомлення, чи не вперше з березня. Пов’язане це з активізацію українських Збройних сил на південному напрямку. Зараз чи не щодня додаток сповіщає про повітряні тривоги в області.
За добу 24 серпня на території Херсонщини було оголошено 7 повітряних тривог. Голосно від вибухів та роботи російської ППО було у районі Каховської ГЕС, Антонівського автомобільного мосту.
Обстріли
Кількість обстрілів 24 серпня була значно вищої, ніж поліція фіксує зазвичай.
Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін в ефірі телемарафону.
«24 серпня для Росії сакральна дата, якою вони б не могли не скористатися для своїх звірячих справ. На жаль, як ми в МВС і попереджали, вчорашнє свято незалежності росіяни псували з маніакальною жорстокістю. По-перше, кількість обстрілів населених пунктів збільшилася. За минулу добу поліція зафіксувала обстріли 58 населених пунктів – це значно вища кількість обстрілів, ніж ми фіксуємо зазвичай», – сказав Єнін.
Офіційно підтверджені обстріли:
Полтавська область (Миргород).
Харківська область (Харків, Мала Данилівка, Дергачі).
Дніпропетровська область (Нікопольський, Синельниківський, Криворізький, Дніпровський райони).
Хмельницька область (Шепетівський район).
Миколаївська область (Миколаїв, Баштанська, Березнегуватська, Новобузька громади).
Запорізька область (Запоріжжя).
Сумська область (Есманська, Зноб-Новгородська, Білопільська громади).
Чернігівська область (Чернігівський район).
Донецька область (лінія розмежування).
Трагедія у Чаплине
У селищі Чаплине Дніпропетровської області 25 серпня завершилися рятувально-пошукові роботи - внаслідок обстрілів російськими окупантами житлового сектору та залізничної станції загинули 25 осіб.
Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко у Телеграм.
"В селищі Чаплине завершилися рятувально-пошукові роботи. Внаслідок обстрілів 24 серпня житлового сектору та залізничної станції загинули 25 осіб, з них двоє - діти", - зазначив він.
Тимошенко додав, що 11-річний хлопчик загинув під завалами будинку, ще одна 6-річна дитина - під час пожежі в автомобілі біля залізничної станції.
В результаті ворожої атаки постраждала 31 особа.