Катерину перенести, Пушкіна й Воронцова залишити: Труханов – про імперські монументи в Одесі

Катерину перенести, Пушкіна й Воронцова залишити: Труханов – про імперські монументи в Одесі

Автор: Дарина Лапіна 10 Июля 2024 16:45

Про майбутню долю пам’ятників Пушкіну та Воронцову, а також про плани створення парку «Імперського та радянського минулого» в Одесі днями розповів мер міста Геннадій Труханов в інтерв’ю «Укрінформу».

Так, на думку Геннадія Труханова, пам’ятники Пушкіну та Воронцову потрібні місту.

«Я проти того, щоб їх зносити, тому що я – одесит, тут народився. Ці пам’ятники встановили наші пра-пра-пра-дідусі та бабусі. Пам’ятник Пушкіну взагалі встановили за кошти громадян. Не дарма він стоїть спиною до будівлі мерії, а обличчям – до бульвару, до людей», - пояснив мер Одеси.

На його думку, відмовлятись від таких історичних постатей, як Пушкін та Воронцов – страусина позиція.

«Не можна сховати голову в пісок і казати, що цього не було», - заявив Труханов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Акт вандалізму чи посил до влади: відомий в Одесі художник облив фарбою пам’ятник Пушкіну

Згадав одеський міський голова і про пам’ятник Катерині ІІ, який зберігається у дворі Художнього музею. Зокрема, він прокоментував пропозицію виплавити з монумента пам’ятні монети.

«Щодо пропозиції виготовити з монумента пам’ятні монети для волонтерів та військових, я ставлюся до цього з долею одеського гумору. Це ж потрібно було сидіти, вигадувати таке… Цей пам’ятник – «новодєл», не має історичної цінності. Переплавити на монети – і що це дасть?», - прокоментував мер Одеси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Такий-от символ»: під час ракетної атаки на Одесу росіяни ледь не знищили пам’ятник Катерині ІІ

Водночас він визнав, що монумент був недоречним.

«Катерина була в композиції центральною фігурою. Зараз це – не на часі. Думки одеситів щодо переміщення пам’ятника розділилися. Одні хотіли залишити всю композицію, інші – перенести в музей лише скульптуру імператриці, а залишити засновників Одеси, треті виступили за те, щоб прибрати пам'ятник загалом. Залишити його у такому вигляді, як є, ми не могли, адже громадськість стримувати було вже важко, – постаменту загрожувало руйнування», - розповів міський голова.

Катерину, за словами Труханова, перенесуть до парку «Імперського та радянського минулого», який планують створити в парку Савицького.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філолог, історик, журналіст та юрист дискутували щодо пам’ятника Пушкіну в Одесі

Фото: odportal та із соцмереж

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів