«Кар’єрний злет» херсонського зрадника: Ромаскевич очолив поліклініку на Камчатці

«Кар’єрний злет» херсонського зрадника: Ромаскевич очолив поліклініку на Камчатці

Автор: Марина Поліщук 14 Сентября 2023 13:45

Один із найвідоміших колаборантів медичної галузі Херсонської області Юрій Ромаскевич тепер живе й працює на Камчатці – після звільнення Херсона зраднику довелося тікати дуже далеко. До того ж, в Україні йому загрожує довічне ув’язнення.  

Юрій Ромаскевич був досить відомою та шановною людиною на Херсонщині. Головний державний санітарний лікар Херсонської області, колишній гендиректор державної установи «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», заслужений лікар України, почесний громадянин Херсона…

Усе це – у минулому. Днями стало відомо, що зрадник очолив одну з поліклінік у Петропавловську-Камчатському. Про призначення Ромаскевича головним лікарем місцевої поліклініки 13 вересня повідомили російські ЗМІ.


Скріншот з російського пропагандистського сайту

«Голова МОЗ Олександр Гашков призначив нового головного лікаря поліклініки №1, доктора медичних наук Юрія Ромаскевича. Юрій Ромаскевич займав посаду декана медичного факультету Херсонського держуніверситету, також був головним санітарним лікарем Херсонської області, автором багатьох наукових статей та дисертації. Також він має звання “Почесний громадянин міста Херсон”»,  – повідомляє видання. 

У березні цього року Ромаскевичу повідомлено про підозру в держзраді. Зрадник активно співпрацював з окупантами й добровільно погодився захоплений росіянами Херсонський обласний центр гігієни і епідеміології. Йому загрожує довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна – за ч. 2 ст. 111 КК України.

Незадовго перед звільненням Херсона Ромаскевич утік до Генічеська. Там він став членом КПРФ – «регіонального комітету Комуністичної партії РФ» та делегатом першого з’їзду цієї політичної сили від Херсонщини, що відбувся в окупованому Криму.

Це було ще на початку 2023 року, проте відтоді про долю Ромаскевича нічого не було відомо. Мабуть, не склалася його подальша співпраця з окупаційною владою Херсонщини, тож колаборант вирішив податися на Камчатку.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів