Каховську колаборантку Ірину Махньову, яку окупанти вигнали ще у вересні, чекає суд

Каховську колаборантку Ірину Махньову, яку окупанти вигнали ще у вересні, чекає суд

Автор: https://investigator.org.ua 26 Декабря 2022 09:00

Українські правоохоронці завершили спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою у колабораційній діяльності Ірини Махньової (на фото). Зрадниця обіймала посаду «начальниці відділу освіти, культури, молоді, фізкультури та спорту» в окупаційній «адміністрації» Каховки. Однак ще у вересні 2022 року колаборантка виявилася непотрібною окупантам і її прибрали з посади. Про це пише Центр журналістських розслідувань

Історія Ірини Махньової є класичною для «руського міра», коли послугами місцевих зрадників окупанти спочатку користуються на повну, після чого їх викидають на вулицю.

Керувати захопленими закладами освіти, культури, молоді, фізкультури та спорту російські окупанти призначили Ірину Махньову ще на початку квітня 2022 року. До того вона займалася продажем взуття на ринках Каховки й Нової Каховки та їздила на заробітки до Португалії. З приходом на «посаду» вона почала тероризувати вчителів, керівників освітніх закладів і допомагати окупантам призначати там фейкових директорів та впроваджувати російську систему освіти в місті.

Після невдалого замаху на Махньову в червні, коли підпалили її авто, їй надали охорону та новий автомобіль. Проте за кілька місяців все це у неї відібрали через конфлікт з гауляйтером Каховки та її найліпшим другом Павлом Філіпчуком. Причиною конфлікту виявилось бажання Ірини Махньової стати першою заступницею голови окупаційної «адміністрації» міста й керувати чимось більшим, ніж освіта, культура та спорт. А після того, як на цю «посаду» росіяни призначили іншого колаборанта, фейкового директора Каховської школи № 3 Ігоря Деменка, Махньова почала постійно скандалити з Філіпчуком.

Після фейкового референдуму з «приєднання» Херсонщини до Росії, наприкінці вересня, Ірина Махньова не змогла потрапити до свого кабінету: окупанти без попередження замінили замок на дверях. Коли ж вона почала обурюватися, їй сказали йти на всі чотири сторони.

«Махньову не видно і не чути з кінця вересня. Вона зникла з усіх радарів, хоча до того постійно з’являлась в компанії з Філіпчуком і на російських телеграм-каналах. Натомість «головним» замість неї відтоді став Ігор Деменко. Він усім керував і тероризував багатьох людей після звільнення своєї подруги Махньової. Де ж ділася ця колаборантка від освіти – невідомо. Можливо, повернулася до своєї Португалії», – розповіли жителі Каховки.

23 грудня Херсонська обласна прокуратура повідомила про завершення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Махньової Ірини Євгенівни у вчиненні правопорушення за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Також опублікована повістка про виклик Махньової до прокуратури на 27, 28 та 29 грудня для ознайомлення з матеріалами розслідування та вручення обвинувального акту.

За добровільне зайняття посади в окупаційній «адміністрації» Ірині Махньовій загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років і конфіскація майна.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів