Каховка й Нова Каховка: окупанти тероризують населення і відводять частину військ

Каховка й Нова Каховка: окупанти тероризують населення і відводять частину військ

Автор: Марина Поліщук 17 Декабря 2022 15:05

Російська армія проводить передислокацію окремих підрозділів і відводить частину військ з Нової Каховки та Каховки, розташованих на тимчасово окупованій території Херсонщини. Про це в ранковому зведенні за 17 грудня повідомив Генштаб ЗСУ. За даними Генштабу, війська переміщують в район Нижніх Сірогоз.

Також у повідомленні зазначено, що військові РФ поширюють інформацію серед місцевих жителів, що Каховку російські війська залишать до кінця цього року. Тому лояльним до окупантів місцевим пропонують переїзд до тимчасово окупованого Криму. Нагадаємо, частина каховських колаборантів раніше повтікали до села Тавричанка.

Яким сьогодні є життя в тимчасово окупованій Новокаховській громаді, розповів міський голова Володимир Коваленко в ефірі Апостроф TV.

«Декілька днів тому людина пішла води взяти, до Дніпра спустилася. Ну, з крупнокаліберного кулемета півголови знесло. От така ситуація», - повідомив міський голова й додав, що були випадки, коли цивільні підривалися на встановлених росіянами мінах.

Обстріли Нової Каховки та інших населених пунктів територіальної громади відбуваються постійно. Два населені пункти громади знаходяться на звільненій правобережній частині області. Їх обстрілюють щоночі. Також ворожа артилерія стріляє по тимчасово окупованих територіях, після чого росіяни заявляють, що це стріляли українці.

«Тоді показують картини, що це роблять ЗСУ. Місцеві жителі розуміють: Збройні сили України стріляють тільки по тих об'єктах, де розміщується ворог або його техніка», - каже Коваленко.

Намагаючись уберегтися від української артилерії, окупанти сховали мінометні розрахунки за житловими будинками, іншу техніку взагалі відвели на 10-15 кілометрів углиб тимчасово окупованих територій.

Самих російських військових у Новій Каховці останнім часом значно поменшало, каже міський голова. Лише періодично приїжджають до міста за продуктами зі степових районів Новокаховської громади.

«Як розповідають очевидці, коли дощі були, російські військові ходили в брудних кирзових чоботах і скупляли якісь продукти. Скоріш за все, там голодують», - зазначив він.

По самому місту ходять «патрулі», є декілька блокпостів. Посилилася перевірка документів, зокрема «патрульні» заходять в автобуси й перевіряють чоловіків.

За інформацією міського голови, в окупантів з'явився автомобіль, технічно оснащений для прослуховування телефонних розмов містян. Вони його використовують для виявлення проукраїнськи налаштованих громадян, а також учасників руху спротиву. До речі, інформацію про наявність такого автомобіля розповсюджували й російські терористичні телеграм-канали.

Також Володимир Коваленко розповів про діяльність на території громади руху спротиву. Після отримання інформації від партизанів, Збройні сили чітко працюють точечними ударами, щоб зменшити технічну й людську можливість ворога, зазначив міський голова. За його словами, деякі з учасників руху спротиву вимушені маскуватися під колаборантів, але це відбувається за завданням від ЗСУ. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів